W samochodówce prawo jazdy

Na zdjęciu samochód fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

30 listopada w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej oficjalnie zainaugurowano powstanie szkoły nauki jazdy i toru manewrowego. Symboliczną wstęgę trzymaną przez zastępcę prezydenta Piotra Kucię i dyrektora szkoły Janusza Bereka przecięli uczniowie Samochodówki.
Pierwszy przejazd egzaminacyjny z wynikiem bardzo dobrym przejechał zastępca prezydenta Piotr Kucia.
– Za naszych szkolnych lat zapisanie się na kurs i zrobienie prawa jazdy było marzeniem, które bardzo trudno było zrealizować. Teraz młodzież tej szkoły będzie miała taką możliwość w swojej placówce. Są tutaj odpowiednie warunki, a i nazwa szkoły zobowiązuje - podkreślał zastępca prezydenta Piotr Kucia.
W bielskim Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących przygotowania do uzyskania prawa jazdy rozpoczynają się tak naprawdę w drugiej klasie.
- Mamy obecnie pięć kierunków, na których uczniowie mogą zdobywać uprawnienie do kierowania pojazdami kategorii B. Wyższe kategorie na razie uczniowie zdobywać będą poza szkołą. Dzięki zgodzie władz miasta poszerzyliśmy swoją ofertę i będziemy mogli ułatwić zdobywanie tych dodatkowych kwalifikacji naszym uczniom na terenie szkoły - informował dyrektor ZSSiO w Bielsku-Białej Janusz Berek.


JacK

Na zdjęciu prezydent Kucia w samochodzie