Strażacy edukują

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

1650 dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas 1-3 szkół podstawowych odwiedziło w zeszłym roku salę edukacyjną Ognik, która mieści się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

W maju ubiegłego roku zainaugurowano działanie interaktywnej sali edukacyjnej pn. Ognik. Jest to miejsce, gdzie specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przekazują dzieciom wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Interaktywne i bogate wyposażenie sali edukacyjnej oraz przygotowane wcześniej modelowe scenariusze tych wyjątkowych lekcji pozwalają w oryginalny i ciekawy sposób przekazywać niezwykle istotne wiadomości oraz umiejętności.
- Tylko przez pierwsze siedem miesięcy funkcjonowania, Ognika salę odwiedziło blisko 1650 dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas 1-3 - informuje mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, rzeczniczka KM PSP Bielsko-Biała. - Mamy ogromną nadzieję, że dzięki zdobytej tu wiedzy dzieci będą umiały prawidłowo się zachować w sytuacji realnego zagrożenia, a w razie konieczności wezwać służby ratunkowe. Wszystkie te elementy są ćwiczone podczas ognikowych zajęć.


opr. JacK 
 

Na zdjęciu stojący ludzie