Portugalskie staże młodzieży z bielskiego Hotelarza

Na zdjęciu uczniowie – stażyści z Bragi wraz z dyrektorem Helderem Cavalhio (pierwszy z lewej) i opiekunem Ryszardem Stoeckerem Na zdjęciu uczniowie – stażyści z Bragi wraz z dyrektorem Helderem Cavalhio (pierwszy z lewej) i opiekunem Ryszardem Stoeckerem; fot. archiwum Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima

Kilkudziesięciu uczniów i kilkunastu nauczycieli przedmiotów turystycznych i hotelarskich z Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima bierze udział w praktykach zawodowych w Bradze, w północnej Portugalii, trzecim co do wielkości mieście tego atlantyckiego kraju, słynącym ze wspaniałe zachowanej średniowiecznej architektury. Pod koniec lutego kolejna grupa 10 uczniów wróciła do Bielska-Białej ze staży w hotelach tego portugalskiego miasta zorganizowanych przez koordynatorów programu Erasmus + Jarosława Pnioka i Ryszarda Stoeckera oraz portugalską agencję Bragamob. Agencja zapewniła uczestnikom niezwykle atrakcyjny program kulturalny: wycieczki do Lizbony, Fatimy, Porto, Viana do Castelo nad samym Atlantykiem, monumentalnej świątyni Bom Jezus oraz wielu innych godnych zobaczenia miejsc.

W przeddzień powrotu do kraju, szefowie Bragimob Tiago Costa, Helder Cavalhio i Filipe Malherio zorganizowali uroczyste przyjęcie, w czasie którego wręczyli stażystom z bielskiego Hotelarza certyfikaty odbycia stażu.