Opowieść wigilijna w Gastronomie

Na zdjęciu stojący ludzie fot. organizator

Dyrekcja i nauczyciele z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej wystawili spektakl pt. Opowieść wigilijna. Na scenie pojawiło się aż 23 nauczycieli, w tym cała dyrekcja szkoły, szóstka nauczycielskich dzieci i dwie uczennice.

Trzykrotnie - 13, 14 i 15 stycznia - w auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej można było zobaczyć niezwykły spektakl oparty na Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa. Aktorami byli dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. 

Pomysł wystawienia tej doskonale znanej wszystkim historii przemiany człowieka podczas wigilijnej nocy zrodził się z potrzeby przeżycia wspólnej przygody – w jakimś sensie nieoczywistej, tak dla grających nauczycieli, jak i tym razem wyłącznie oceniających spektakl uczniów. Ta zamiana ról wprawiła w zdumienie i zachwyt, bo aż trzykrotnie aula pękała w szwach.
Przemiana Ebenezera Scrooge’a wybrzmiała nad wyraz mocno dzięki doskonałej kreacji ks. Mirosława Wądrzyka, który stworzył postać najpierw groteskowo złą, potem coraz bardziej poszukującą życia i wreszcie uważną na drugiego człowieka. 

Autorką scenariusza i reżyserką spektaklu jest Ewelina Kaps, polonistka z Gastronoma, reżyserem światła i współtwórcą scenografii - Leszek Król, menedżer auli Reja. 
Współtwórcą wydarzenia było Towarzystwo Szkolne im. M. Reja, partnerem natomiast – Těšinskie Divadlo, Teatr w Czeskim Cieszynie.


opr. JacK 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie