Nauczyciele grają w tenisa ziemnego

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Grażyna Żyrek

Memoriał Wacława Pawłowskiego w tenisie ziemnym zorganizowano dla upamiętnienia zmarłego kilka miesięcy temu nauczyciela wychowania fizycznego w bielskim Mechaniku. Wzięło w nim udział 8 nauczycieli bielskich placówek oświatowo-wychowawczych.

10 września na kortach OSR Solar przy ul. Oświęcimskiej odbył się Memoriał Wacława Pawłowskiego - zmarłego w grudniu ubiegłego roku nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. J. Śniadeckiego. 

W turnieju tenisa ziemnego udział wzięło 8 nauczycieli z placówek oświatowo-wychowawczych z Bielska-Białej. Gościem honorowym była olimpijka z Rio de Janeiro, mistrzyni świata i Europy w kolarstwie torowym Justyna Kaczkowska, wnuczka Wacława Pawłowskiego. 

W małym finale gry pojedynczej Bartłomiej Sznepka ze Szkoły Podstawowej nr 26 pokonał wice dyrektora ZSEEiM Romana Królczyka, natomiast w meczu o I miejsce Rafał Kurczyna z SP 37 wygrał z Krzysztofem Zającem z ZSEEiM. 

Pamiątkowe puchary, medale i nagrody ufundowane zostały przez Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego, Radę Miejską, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Okular-Med. i przyjaciół zmarłego. 
Nagrody wręczali Joanna i Radosław, dzieci Wacława oraz jego wnuczki. 

Zawody sędziował Grzegorz Wasik, były nauczyciel SP nr 10, a organizował patron memoriału - dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej Jacek Zieliński, przy współudziale emerytowanego nauczyciela V LO Bogdana Dubiela.
II Memoriał zaplanowano na wrzesień 2023 r. 

opr. JacK