Festiwal nadal dostępny

kadr z filmu - na zdjęciu kobieta w laboratorium kadr z filmu

Wydarzenia odbywające się on-line mają przynajmniej jeden niekwestionowany atut: zazwyczaj są już zarejestrowane, dzięki czemu zawsze można do nich wrócić. Tak jest na przykład z XXI Beskidzkim Festiwalem Nauki i Sztuki, który odbył się pod koniec stycznia br. właśnie w internecie.

Wszystkim, którzy nie zdarzyli się jeszcze zapoznać z festiwalowym programem przypominamy, że wydarzenia w jego ramach nadal są dostępne na internetowej stronie pod adresem www.festiwal.ath.bielsko.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Ideą Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki jest inspirowanie nauką i sztuką zarówno dzieci, jak i dorosłych w każdym wieku. W ramach festiwalu można zobaczyć filmy z pokazami, warsztatami i wykładami, które przygotowali naukowcy i studenci uczelni. W programie są między innymi Akademia Młodych Talentów, wykład profesora Jerzego Bralczyka O zbójniku w języku oraz 7. Beskidzkie Dyktando, obrazy Edwarda Dwurnika, wynalazki Leonarda da Vinci, twórczość Renaty Piątkowskiej i wiele innych.

ATH zachęca nauczycieli do wykorzystania festiwalowych materiałów w trakcie swoich zajęć – w klasie, jak i podczas nauki zdalnej. Filmy są uporządkowane w moduły tematyczne, z których można komponować własne lekcje. Dla dzieci w wieku przedszkolnym, oprócz ciekawego programu przygotowano materiały edukacyjne do pobrania, które mogą stanowić pomoc nauczycieli i rodziców podczas wspólnej zabawy. Jest też moduł dla dorosłych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Minister Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Miasta Bielska-Białej. Festiwal dofinansowano z programu Społeczna odpowiedzialność nauki Ministra Edukacji i Nauki.

oprac. ek