Coś na wakacje

Na zdjęciu warsztaty w ogrodzie - dzieci rysują kartonach położonych na trawie fot. materiały organizatora

Integrację poprzez wspólną zabawę propaguje Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Dzięki projektowi Przestrzeń Przyjazna Dzieciom stowarzyszenie zaprasza dzieci i młodzież ze społeczności uchodźców i polskiej do wspólnych zajęć. Ich propozycje świetnie mogą wypełnić wakacyjne dni.

Zajęcia w większości odbywają się w willi Sixta przy ulicy Mickiewicza 24. I co ważne, są całkowicie bezpłatne. Trzeba się tylko zapisać. Szczegóły są tutaj https://www.facebook.com/Przestrzeń-Przyjazna-Dzieciom-Простір-дружній-до-дітей-108532491893917.

A na co? Można iść na zajęcia z tworzenia lalek, pacynek i figurek, czy najmłodsi na bajkoterapię. Dla mam z dziećmi stowarzyszenie proponuje zajęcia taneczne. Są też warsztaty z papieru czerpanego i linorytu, z wywoływania zdjęć w ciemni fotograficznej i zajęcia filmowe. W weekendy odbywają się wyjścia w góry. Zabawa i rekreacja to jedno, ale projekt proponuje również możliwość uczestnictwa w zajęciach językowych, właściwie w każdej grupie wiekowej.

Celem Przestrzeni Przyjaznej Dzieciom jest integracja społeczeństwa, tworzenie przyjaznych warunków oraz pomaganie osobom w kryzysie, przybywającym z terenów objętych konfliktem zbrojnym.

Projekt jest częścią działań Polskiej Misji Medycznej i partnerów lokalnych na terenie ośmiu lokalizacji w Polsce. Inicjatywa została sfinansowana przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy Norweskich i EOG.

ek

rozkład zajęć