Bądź i ty bezpieczny

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Fundacja na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej w dniach 23 i 24 listopada w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących przy ul. Filarowej będą uczyć pierwszoklasistów zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. 

- Do udziału w imprezie pod hasłem Bądź i ty bezpieczny zapraszamy uczniów z klas I szkół podstawowych (w liczbie 1500 dzieci) z Bielska-Białej, ich rodziców i opiekunów, a także nauczycieli wychowania komunikacyjnego – informują organizatorzy. 
Podczas spotkania będą promować stosowanie elementów odblaskowych na odzieży dziecięcej, obuwiu, sprzęcie szkolnym i sportowym, bo to jeden ze sposobów zapobiegania pogarszającemu się stanowi bezpieczeństwa na drogach. 
Imprezy odbędą się 23 i 24 listopada w dwóch turach: w godz. 9:00-10:40 oraz w godz. 12:00- 13:40.

W programie m.in. pokaz filmu Sznupek radzi pt. Jak być bezpiecznym?, inscenizacja teatralna na temat bezpiecznej drogi do szkoły, pogadanki o skutkach wypadków drogowych, o szkodliwości alkoholu i skutkach jego spożywania, na temat działania odblasków, pokaz odzieży z elementami odblaskowymi przygotowany przez uczniów Bielskiej Szkoły Przemysłowej oraz Bielskie Centrum Edukacji, zabawy i konkursy z nagrodami z udziałem postaci bajkowych Kuby i Śruby.

opr. JacK 
 

Na zdjęciu stojący ludzie