Trudny czas wojny na fotografii

Na zdjęciu Wojciech Kominiak i Wiesław Dziubek Na zdjęciu Wojciech Kominiak i Wiesław Dziubek (fot. Jacek Kachel/Wydział Prasowy UMBB)

26 listopada w Książnicy Beskidzkiej odbyło się spotkanie z Wojciechem Kominiakiem oraz Wiesławem Dziubkiem, autorami albumu Bielsko-Biała i okolice na dawnej pocztówce i fotografii w okresie II wojny światowej. Pokazano archiwalne zdjęcia z lat 1939-1945, były rozmowy z autorami oraz projekcja krótkiego, dotąd niepokazywanego filmu z okresu II wojny światowej, który pokazuje ulice Bielska w latach 40. XX wieku. Autorzy zdradzali licznie zebranym czytelnikom kulisy powstania albumu, nad którym pracowali przeszło trzy lata. Czas ten zaowocował bardzo interesującą książką wypełnioną fotografiami, zdjęciami lotniczymi i ciekawymi opisami.

W spotkaniu udział wzięli m.in. radni Rady Miejskiej Urszula Szabla, Dariusz Michasiów i Tomasz Wawak. W imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego jego zastępca Adam Ruśniak pogratulował autorom zamiłowania i pasji, dzięki której możemy się coraz więcej dowiedzieć o naszej przeszłości. Zachęcał autorów do kontynuacji albumowej serii o Bielsku i Białej.  

   JacK