Spotkania na Szczycie

plakat

Na wyjątkowe, cykliczne spotkanie wiślańskich rodów oraz ich sympatyków zaprasza 4 czerwca w samo południe na szczyt góry Cieślar Komitet Organizacyjny Światowego Spotkania Cieślarów, Pilchów i Wisełków.

Będzie to już dwunasta edycja Spotkania na Szczycie, tym razem w szerszym gronie.

Organizatorom nie chodzi tylko o zwykły zjazd rodzinny, ale przede wszystkim o wykorzystanie fenomenu społeczności Wisły i całego Śląska Cieszyńskiego - jakim jest istnienie wielkich wiślańskich rodów - do podjęcia tematu odnowy tradycyjnych wartości społecznych.

Impreza ma charakter międzynarodowy, Cieślarowie, Pilchowie i Wisełkowie żyją nie tylko w Polsce i Czechach, lecz na prawie wszystkich kontynentach świata.

W programie 4 czerwca na szczycie góry Cieślar w Beskidzkie Śląskim piknik rodzinny z licznymi atrakcjami. Będzie możliwość wpisu do księgi pamiątkowej, kamienie uczestników – każdy przynosi symboliczny kamień ze swojej miejscowości, koncert kapeli ludowej, próby wydobycia dźwięku z trombity pasterskiej, zabawy dla dzieci, wspólne zdjęcie uczestników, jajecznica oraz inne specjały kuchni beskidzkiej.

oprac. ek

 

baner