Sfera, Plastyk i Arka grają dla WOŚP

Krzesła w Sferze fot. Galeria Sfera

Wyjątkowe Krzesła dla WOŚP, które uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej poddali renowacji, tworząc z nich prawdziwe dzieła sztuki, można oglądać w Galerii Sfera. 27 stycznia od godziny 15.00 swój ulubiony model krzesła będzie można zdobyć podczas specjalnej licytacji. Dochód z wydarzenia zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To ósma odsłona akcji.

– Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w akcji Krzesła dla WOŚP. Efektem ich zaangażowania są piękne, unikatowe projekty, a ich realizacja przebiega w atmosferze przepełnionej pozytywną energią. Młodzi artyści dbają o estetykę i kunszt wykonania, zaskakując pomysłowością i sprawnością warsztatową. To niezwykle cenna akcja, podczas której działania plastyczne, charytatywne i proekologiczne łączą się, dzięki czemu zwyczajne, zużyte krzesła zyskują nową, artystyczną wartość – mówi wicedyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej Agata Ruman.

Krzesła dla WOŚP to wspólna inicjatywa Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej, Fundacji Ekologicznej Arka oraz Galerii Sfera, która na potrzeby tegorocznej edycji przekazała młodym artystom używane krzesła. Wydarzenie jest utrzymane w duchu upcyklingu, co oznacza nadawanie nowego życia starym, niepotrzebnym przedmiotom, które zyskują dzięki temu na wartości.

– Działania na rzecz środowiska są nam bardzo bliskie, dlatego od lat ściśle współpracujemy z Fundacją Ekologiczną Arka. Wierzymy, że takie akcje, jak Krzesła dla WOŚP, nie tylko zainspirują naszych klientów do pomagania potrzebującym, lecz także pokażą im siłę upcyklingu. Używane krzesła stały się wyjątkowymi dziełami sztuki. Zawsze jestem pod wrażeniem tego, co powstaje z połączenia talentu, wyobraźni i chęci pomagania uczniów – mówi senior marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Krzesła zaprojektowane i pomalowane przez uczniów bielskiego Plastyka można już podziwiać w Galerii Sfera. Licytacja rozpocznie się 27 stycznia o godzinie 15.00.

- Podobnie jak w poprzednich latach, młodzi artyści pokazali, że nie bez powodu wiążą swoją przyszłość ze sztuką. Inspiracje były różne, podobnie jak style malowania oraz dobór kolorów czy wzorów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Udział w charytatywnej licytacji to świetna okazja do zdobycia unikatowego dzieła sztuki użytkowej – nikt na całym świecie nie będzie posiadał drugiego takiego samego modelu. Dlatego tym bardziej zachęcam wszystkich mieszkańców Bielska-Białej do udziału w wydarzeniu – mówi prezes Arki Wojciech Owczarz.

Cena wywoławcza jednego krzesła wynosi 350 złotych. Cały dochód z licytacji zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera środki na zakup sprzętu do monitorowania i leczenia chorób płucnych po pandemii COVID-19. Motto 32. Finału WOŚP brzmi Tu wszystko gra OK!

Dodatkowo przez cały dzień na terenie Galerii będzie można spotkać wolontariuszy – poznacie ich po charakterystycznych puszkach z czerwonym serduszkiem.

Partnerem akcji jest również Galeria Bielska BWA.

źródło: Galeria Sfera

oprac. ek