Biegi na orientację

Na zdjęciu cała rodzina bierze udział w biegach na orientację fot. organizatorzy

Pierwsze tegoroczne zawody na orientację Bielsko-Biała Nocą odbędą się 22 września w rejonie Grodziska. Już można się zapisać. Trasy są tak przygotowane, że w zawodach mogą wziąć udział całe rodziny.

Bielsko-Biała nocą to cykl miejskich zawodów w biegu na orientację organizowanych raz w miesiącu w okresie od września do grudnia w różnych częściach miasta w godzinach wieczornych.
Poprzednie edycje zmagań w latach 2014-2021 - łącznie 32 biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem, gromadząc na starcie każdego etapu, bez względu na pogodę, wielu uczestników.  Trasy są przygotowywane zarówno dla biegaczy, którzy już mają doświadczenie w orientacji sportowej, jak i dla tych którzy chcą spróbować biegania, marszu z mapą. Bez względu na wiek i kondycję każdy znajdzie coś dla siebie. Jedna z tras przewidziana jest dla zespołów rodzinnych z dziećmi do lat 12. Zawody są dobrą okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a przy okazji poznania mniej znanych zakątków naszego miasta. To też świetna forma aktywności łącząca wysiłek fizyczny z wysiłkiem intelektualnym.

Teren zawodów, które odbędą się 22 września, to rejon Grodziska i osiedla Mieszka I, natomiast centrum zawodów będzie znajdowało się w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Adam Asnyka 30 - dawne Gimnazjum nr 16.

Zmagania zaczną się o godzinie 17.30, wyboru minuty startu uczestnik dokonuje przy zgłoszeniu. Zakończenie zawodów przewidziane jest około 20.45.
Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie udziału w zawodach, szczegóły są na stronie www.bielskobialanoca.pl.

Organizatorem jest Klub Sportowo-Rekreacyjny TKKF Beskidek, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz wolontariusze z grupy Bielsko-Biała O-Team. Zawody są dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w ramach wspierania kultury fizycznej.

 

plakat