Wezmą udział w mistrzostwach tańca

Na zdjęciu Magdalena Godzik i Nina Żarow, tancerki Prywatnej Szkoły Baletowej w Bielsku-Białej Na zdjęciu Magdalena Godzik i Nina Żarow, tancerki Prywatnej Szkoły Baletowej w Bielsku-Białej, fot. z archiwum prywatnego

Dwie młodziutkie bielszczanki będą reprezentować miasto i region na Krajowych Mistrzostwach Tańca Sportowego IDO (International Dance Organization), które odbędą się 12 i 13 maja w Raszynie. To Magdalena Godzik i Nina Żarow, tancerki Prywatnej Szkoły Baletowej w Bielsku-Białej.

Stawka konkursu jest nie byle jaka, bo to eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata. I właśnie podczas tych eliminacji swoje taneczne popisy zaprezentują dziewczęta z Bielska-Białej.

Tancerki w ciągu minionego roku, w trudnych czasach pandemii, przygotowywały się do mistrzostw i już w przyszłym tygodniu będą mierzyć się z najlepszymi. Choreografie ich występów opracowali pedagodzy Prywatnej Szkoły Baletowej - choreografka, założycielka szkoły Aleksandra Jurczak oraz aktor i choreograf Teatru Polskiego w Bielsku-Białej Mateusz Wojtasiński. W przygotowania i treningi zaangażowani byli też wszyscy instruktorzy szkoły.

Prywatna Szkoła Baletowa, do której uczęszczają dziewczęta, prowadzi zajęcia z tańca klasycznego, zajęcia artystyczne, a także przygotowuje spektakle i koncerty. Placówka jest również zrzeszona w Polskiej Federacji Tańca Sportowego. To stowarzyszenie trenerów, choreografów i pedagogów tańca, skupiających w swych klubach całe rzesze utalentowanych, młodych i zdolnych tancerzy, którzy taniec traktują jako swoją drogę życia. Wielu z nich już osiągnęło sukcesy, zdobywając liczne tytuły Mistrzów Polski, Europy czy świata, ale są i tacy, którzy wkroczyli na drogę tańca zawodowego, zostając studentami międzynarodowych uczelni tanecznych czy też ich stypendystami.

ek

Na zdjęciu Magdalena Godzik i Nina Żarow, tancerki Prywatnej Szkoły Baletowej w Bielsku-Białej