Świat Bajkowych Cudów w Hałcnowie

Na zdjęciu uczestniczki XV Międzynarodowych Spotkań Artystycznych Świat Bajkowych Cudów fot. Archiwum Domu Kultury w Hałcnowie

XV Międzynarodowe Spotkania Artystyczne Świat Bajkowych Cudów odbyły się w Domu Kultury w Hałcnowie 7 stycznia. W ramach projektu Dzieci XXI wieku zorganizowali je Miejski Dom Kultury – DK w Hałcnowie wraz z Biurem Turystycznym Polan Travel w Bielsku-Białej i Biurem Turystycznym Piramida Tour w Moskwie. Na hałcnowskiej scenie wystąpiły zespoły artystyczne z Rosji, Białorusi i Polski - 160 uczestników. Polskę reprezentowały zespoły z DK w Hałcnowie - Szkółka Baletowa Debiucik, Estrada Dziecięca Dwuznak oraz zespół Stokrotki Maxi z Domu Kultury Włókniarzy, a także soliści z Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Jury w składzie: Joanna Wiktorko, Anna Ryłko, Aleksandra Jurczak przyznało Grand Prix Szkole Plastyki Tańca Anastazji Blokhiny z Moskwy. Warsztaty wokalne dla uczestników spotkań prowadziła Anna Ryłko, natomiast warsztaty taneczne z polskich tańców narodowych Joanna Herzyk. Festiwal zakończył się wspólnym koncertem galowym.

- Integracja, poznawanie obyczajów i kultury różnych narodów, możliwość uczestniczenia w warsztatach, wymiana doświadczeń artystycznych, nawiązywanie kontaktów z zespołami, wspólny koncert finałowy sprawiają, że Świat Bajkowych Cudów to wielki dzień przeżywania przyjaźni i radości zespołów polskich i zagranicznych. Było pięknie, barwnie i kolorowo – informują organizatorzy.

r