NoToHop na fali

Na zdjęciu kapela NoToHop Kapela NoToHop, fot. z archiwum zespołu

Przygotowania repertuaru to zaledwie kilka prób we wrześniu, ale dla młodych, zdolnych, zaangażowanych w 100 procentach osób, wszystko jest możliwe. To o kapeli NoToHop, która działa w Domu Kultury w Wapienicy.

Koncertowy czas kapela rozpoczęła raptem 15 października, akompaniując Zespołowi Pieśni i Tańca Kęty – grupy młodzieżowej - podczas spotkania delegacji miast partnerskich na Węgrzech i na Słowacji. Później był występ podczas 10. Jarmarku Świętojańskiego w Kętach, kiedy to publiczność była pod ogromnym wrażeniem charyzmatycznych opracowań pieśni górali śląskich oraz górali żywieckich. Również w październiku zaszczytem było wystąpienie podczas konferencji w ramach programu współpracy transgranicznej Interreg Polska-Słowacja 2021-2027 pod patronatem ministra funduszy i polityki regionalnej Grzegorza Pudy, wicepremier Republiki Słowackiej Veroniki Remišovej, a także prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. Kapela zaprezentowała się w utworach regionalnych, a także słowackich. 22 października odbył się Festiwal Twórczości Religijnej Psalite Deo 2022, podczas którego zespół zdobył trzecie miejsce. Kapela NoToHop prezentowała też oprawę mszy świętej w parafii św. Franciszka w Wapienicy. Pracowity październik zespół zakończył występując w ramach dożynek Przedszkola nr 42 w Wapienicy, prezentując własny program, jak również integrując przedszkolaki oraz zaproszonych gości.

Jak donosi opiekun artystyczny zespołu Małgorzata Waluś: Nie zwalniamy tempa! i kapela szykuje się już na Wojewódzki Konkurs Piosenki Śląskiej Karolinka 2022 oraz na 13. Integracyjne Spotkania Muzyczne w Domu Kultury Włókniarzy z motywem przewodnim utworów Krzysztofa Krawczyka.

Kapelę NoToHop od roku tworzy czwórka młodych, zdolnych ludzi. Inspirując się muzyką ludową tworzą repertuar nadający się na każdą okoliczność. Pomimo krótkiego stażu działalności mają już za sobą liczne koncerty w Bielsku-Białej oraz udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Macedonii oraz w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Przygoda 2022.

oprac. ek

kapela NoToHop

 

kapela NoToHop
fot. z archiwum zespołu