Zwycięstwo pod Dębowcem

na zdjęciu siatkarki walczące o piłkę fot. Tauronliga.pl

W 2. kolejce TAURON Ligi bielszczanki podejmowały 5 listopada drużynę Grot Budowlani Łódź. Historia spotkań z łodziankami jasno wskazywała, że bielskich kibiców czeka wyrównane i ładne widowisko. Tymczasem w sobotni wieczór w hali pod Dębowcem byliśmy świadkami świetnej gry siatkarek BKS BOSTIK Bielsko-Biała i problemów zawodniczek Grota Budowlanych Łódź. Tylko pierwszy set był wyrównany. Pozostałe to ogromna dominacja gospodyń, które ostatecznie wygrały 3:0.

Hala pod Dębowcem przywitała swoich najmłodszych kibiców rozbudowaną strefą dla dzieci. Oprócz dmuchańca i kolorowanek były też gry planszowe, puzzle, klocki i… słodkości, z których skorzystać mógł każdy. Głód siatkówki (ostatni mecz ligowy BKS BOSTIK Bielsko-Biała był pół roku temu) spowodował, że na trybunach zasiadło sporo osób, które na pewno na brak emocji narzekać nie mogły.

Mecz rozpoczął się od dobrych zagrywek Julii Nowickiej i prowadzenia gospodyń 5:0! Łodzianki szybko otrząsnęły się z letargu i doprowadziły do remisu 7:7. W kolejnych akcjach trwało przeciąganie liny, raz z przodu były bielszczanki raz przyjezdne. W środkowej części seta przewagę zyskały podopieczne trenera Macieja Biernata, które wyszły na prowadzenie 18:14. Trener Bartłomiej Piekarczyk poprosił o czas na chwilę później zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pojawiły się Karina Chmielewska i Majka Szczepańska-Pogoda, które odwróciły losy tego seta. Dobre zagrywki tej pierwszej i soczyste ataki tej drugiej dały bielskiej ekipie remis po 18. Znów mecz się wyrównał. Pierwszą piłkę setową miały łodzianki, ale skutecznie zaatakowała Paulina Damaske. Autowy atak Melis Durul i świetny blok Dominiki Pierzchały na Dominice Sobolskiej-Tarasovej dały bielszczankom wygraną 26:24!

Drugi set, podobnie jak pierwszy, rozpoczął się od wysokiego prowadzenia gospodyń (4:0). Z tą tylko różnicą, że tym razem BKS BOSTIK nie dał się dogonić. Co więcej, bielszczanki zaczęły uciekać rywalkom i szybko osiągnęły wysoką przewagę (13:6). Dobre przyjęcie w bielskiej drużynie pozwoliło Julce Nowickiej posyłać dokładne piłki na skrzydła, a tam królowały T’ara Ceasar, Paulina Damaske i Majka Szczepańska-Pogoda. Partię zakończyła dobrym atakiem Paulina Majkowska.

Trzecie set rozpoczął się od prowadzenia 1:0 Grota Budowlanych Łódź. Kolejne cztery akcje wygrały jednak gospodynie i znów byliśmy świadkami koncertu, w którym główne role grały bielskie siatkarki. Przewaga BKS BOSTIK rosła lawinowo, a zwieńczeniem tego niezwykle radosnego dla bielskich kibiców meczu była najdłuższa akcja spotkania przy piłce meczowej. Dopiero siódmy atak ze strony BKS BOSTIK okazał się punktowy. Piłkę meczową skończyła Paulina Damaske, która przez komisarza zawodów została wybrana MVP spotkania.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 3:0 (26:24, 25:17, 25:15)

MVP: Paulina Damaske (BKS BOSTIK)

BKS BOSTIK: Pierzchała, Nowicka, Ceasar, Majkowska, Sobiczewska, Damaske, Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Chmielewska, Szczepańska-Pogoda, Abramajtys.

Grot Budowlani: Łazowska, Durul, Kazała, Fedusio, Sobolska-Tarasova, Gawlak, Łysiak (libero) oraz Polak, Kąkol, Kędziora, Kukulska, Lisiak.