Wyjazdowa wygrana

na zdjęciu zawodnicy fot. Paweł Mruczek

W rozegranym 26 listopada wyjazdowym meczu w Bochni futsalowcy Rekordu Bielsko-Biała pokonali gospodarzy - BSF ABF Bochnia – 4:1.

Od początku gospodarze spotkania zostali zaskoczeni konsekwentną grą biało-zielonych, którzy wysoko ustawili zasieki obronne oraz imponowali skutecznością ataków. Zespół z Bochni ułatwił rekordzistom zadanie, pozostawiając im nadspodziewanie sporo swobody.

Okres kilkuminutowej dominacji rekordzistów zamknął celnym uderzeniem Matheus, choć faktycznie piłkę do bramki skierował Daniel Blanco Mendez. Szanse na podwyższenie prowadzenia gości mieli jeszcze w krótkim odstępie czasu Mikołaj Zastawnik i Jani Korpela, ale to Brazylijczyk po raz wtóry trafił do bramki BSF-u. Solowa akcja prawą stroną boiska, płaskie uderzenie przy dalszym słupku i bielszczanie cieszyli się z dwubramkowej przewagi. 13. minuta okazała się pechowa dla podopiecznych Klaudiusza Hirscha. Piłkę w pobliżu pola karnego wyłuskał M. Zastawnik, a trafienie Stefana Rakicia było zwykłą formalnością. Po kilkudziesięciu sekundach kolejny cios wyprowadził Sebastian Leszczak, który zmylił bocheńską obronę i pokonał Kevina Kollara w bramce.

Golkipera gospodarzy i słowackiej młodzieżówki od startu drugiej połowy zastąpił Krystian Jaszczyński. I choć drugiemu z bramkarzy BSF-u pracy nie brakowało, to zdołał zachować tzw. czyste konto. Nie utrzymał natomiast zerowego stanu strat Krzysztof Iwanek. Gol Wojciecha Przybyła był skutkiem błędu, nieporozumienia S. Leszczaka ze S. Rakiciem. Kolejnych pomyłek bielska defensywa już nie popełniła. Natomiast po przeciwnej stronie boiska rekordziści wyraźnie zwolnili tempo. Raczej skupili się na utrzymywaniu się przy piłce i kontroli wydarzeń na parkiecie.

Z ciekawszych wydarzeń odnotowania wart jest strzał Matheusa w słupek z 27. minuty meczu.

BSF ABF Bochnia – Rekord Bielsko-Biała 1:4 (0:4)

0:1 Matheus (4. min.)

0:2 Matheus (11. min.)

0:3 Rakić (13. min.)

0:4 Leszczak (13. min.)

1:4 Przybył (24. min.)

Rekord: Iwanek – Popławski, Matheus, Budniak, Korpela, Rakić, Zastawnik, Leszczak, Krzempek, Surmiak, Kubik, Marek, Nawrat

 

materiały prasowe klubu Rekord Bielsko-Biała