Uff, remis

na zdjęciu piłkarze fot. Szymon Jaszczurowski/Podbeskidzie Bielsko-Biała

W 24. kolejce Fortuna 1 Ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała 18 marca wyjazdowe spotkanie z Puszczą Niepołomice. Było niebezpiecznie. Remis uratował w końcówce meczu Goku, strzelając wyrównującego gola.

O początku meczu TSP nie mogło wejść na swój optymalny poziom. Gospodarze wysokim pressingiem przeszkadzali naszym zawodnikom w szybkim rozegraniu piłki. Pierwsze ostrzeżenie Górale otrzymali po upływie 15 minut. Piłkę z linii końcowej zagrywał Siemaszko, a Klisiewicz, który wyprzedził jednego z naszych obrońców, skierował piłkę do bramki Igonena. Na nasze szczęście analiza VAR uchroniła nas od tego trafienia - piłka wcześniej całym obwodem opuściła pole gry.
W odpowiedzi do ataku ruszyli nasi zawodnicy. Ładna wymiana podań na lewym skrzydle zakończona strzałem Bilińskiego była dobrą okazją do wyjścia na prowadzenie. Podbeskidzie chciało iść za ciosem i chwilę później przeprowadziło kolejny atak lewą stroną, gdzie aktywny był Hartherz. Niestety, wrzutka na długi słupek nie została zakończona strzałem.

Gdy wydawało się, że do przerwy nie będzie więcej bramek, Puszcza przeprowadziła bardzo prostą, ale zarazem zabójczą akcję. Piłkę z linii końcowej wycofał Klisiewicz, a nabiegający Thiakane skierował futbolówkę obok interweniującego Igonena. Kilkanaście sekund później oba zespoły udały się do szatni.

Choć w drugiej połowie Podbeskidzie wyglądało lepiej, to nie potrafiliśmy tego udokumentować golem. Puszcza bardzo szczelnie broniła dostępu do własnej bramki, a jeśli już dochodziło do sytuacji pod bramką Komara, to na przeszkodzie stawała poprzeczka - tak właśnie było po strzale Hartherza, który dobrze złożył się do uderzenia głową.

Wyrównanie nadeszło w 88. minucie, w polu karnym faulowany był Simonsen, po bardzo długiej analizie VAR sędzia w końcu wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Goku, który precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce!
Sędzia doliczył 6 minut, ale w tym czasie, oprócz wielu zmian i kartki dla Goku, nie zobaczyliśmy już żadnych bramek.

 

Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie 1:1 (1:0)

bramki: 41' Thiakane - 88' Goku

żółte kartki: Thiakane, Zapolnik, Mroziński - Neugebauer, Hartherz, Simonsen, Goku

Puszcza: Komar - Yakuba, Wojcinowicz, Mroziński (94' Stec), Thiakane, Serafin (94' Stępień), Klisiewicz (94' Frelek), Zapolnik, Sołowiej, Hajda (94' Kidrić), Siemaszko (67' Tomalski)

TSP: Igonen - Mikołajewski, Wypych, Markov (73' Rodriguez) - Simonsen, Misztal (63' Bonifacio), Neugebauer, Hartherz (93' Milašius) - Goku, Biliński (93' Scalet), Sitek (73' Drzazga)

 

opr. PS