Rekord triumfuje po raz siódmy z rzędu

n a zdjęciu piłkarze fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

W dniach od 26 do 28 stycznia Bielsko-Biała gościło najbardziej utalentowaną młodzież futsalową Polski podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15. Gospodarzem tych emocjonujących zmagań był klub Ekstraklasy Futsalu – Rekord Bielsko-Biała. Weekendowy turniej zgromadził 15 najlepszych zespołów, które wyłoniono podczas trzystopniowych eliminacji spośród 60 startujących drużyn.

Podczas uroczystego otwarcia mistrzostw prezydent Jarosław Klimaszewski przywitał wszystkich uczestników – zawodników, trenerów i działaczy, podkreślając dumę z tego, że nasze miasto zostało wybrane na arenę tak prestiżowych zawodów.

- Trudno byłoby sobie wyobrazić, by te mistrzostwa nie były rozgrywane w stolicy polskiego futsalu. Wiemy, jak bardzo nasza ekstraklasowa drużyna jest utytułowana. Chciałbym podziękować zarządowi klubu Rekord za to, że te zawody właśnie tutaj się odbywają. Widomo, komu ja kibicuję, ale niech wygra najlepszy – dodał prezydent Klimaszewski.

W trakcie trzech dni zawodnicy dawali z siebie wszystko na parkiecie, starając się zdobyć tytuł Mistrza Polski U-15. Jednak to ekipa Rekordu Bielsko-Biała zdominowała turniej aż do samego finału. W decydującym meczu rekordziści zmierzyli się z drużyną Jantara Ustka. Mimo młodego wieku piłkarzy, w ostatnim meczu zawodów nie brakowało efektownych akcji i umiejętnych dryblingów. Skuteczna gra sprawiła, że to Rekord z triumfem opuścił parkiet, pokonując swoich rywali aż 8:1.

Mecz o trzecie miejsce również nie był nudny. Constrakct Lubawa stanął do walki z GKS Futsal Nowiny, a po zaciętym widowisku to lubawianie cieszyli się z wygranej 6:3, zdobywając brązowe medale.

Na zakończenie turnieju przyznano także wyróżnienia indywidualne. Tytuł najlepszego strzelca przypadł Łukaszowi Góralowi z Rekordu Bielsko-Biała, najlepszym bramkarzem został Jan Rutkowski z Constrakct Lubawa, natomiast tytuł MVP turnieju otrzymał Nikodem Piszko z Jantara Ustka.

Osiągnięcie mistrzowskiego tytułu przez Rekord Bielsko-Biała to już ósme zwycięstwo w historii tych prestiżowych rozgrywek. Drużyna ta nieprzerwanie utrzymuje swoją dominację, udowadniając, że jest niekwestionowanym liderem wśród młodzieżowych zespołów futsalowych w Polsce. Młodzi piłkarze oraz ich trenerzy z pewnością będą celebrować to znaczące osiągnięcie i z niecierpliwością czekać na kolejne wyzwania na futsalowej arenie.

 

PS