Regaty przy zmiennych warunkach

Na zdjęciu regaty fot. Zbigniew Poraniewski

Tegoroczny 28. Memoriał Adama Banaszka rozegrany został w ciężkich i zmiennych warunkach atmosferycznych, co nie przeszkodziło zawodnikom i widzom dobrze się bawić podczas sportowych zmagań. 

W przeprowadzonych 6-7 sierpnia na Jeziorze Żywieckim zawodach wzięło udział prawie 70 załóg, które przez dwa dni zmagały się̨ w Pucharze Śląska w klasie Omega. Pierwsze miejsce w klasie Omega wywalczyła załoga Jakub Midor, Katarzyna Minoł, Ela Malarz. Drugie miejsce zajęli zegarze z Hals Chodzież w składzie Tomasz Siwiński, Zbigniew Hayn, Bartosz Chyży. Natomiast na trzecim miejscu uplasowali się żeglarze z grupy Proconet Racing Team w składzie Katarzyna Szwankowska, Rafał Żak, Jarosław Koziewicz. 


- W sobotę odbyły się cztery wyścigi, a w niedzielę 3 dla Klasy Omega. Wieczorem na koncerty EKT Gdynia i Mechaników Shanty przybyło mnóstwo publiczności, prawdziwą furorę zrobił występ Perkozików prowadzony przez Szkołę Muzyki Rozrywkowej w Żywcu – informuje komandor regat Mirosław Dunat. 
Oprócz atrakcji czysto sportowych zabrakło wspólnej zabawy przy dobrej muzyce i licznych konkursach. 


Warto przypomnieć, że Adam Banaszek był komandorem bielskiego Klubu Żeglarskiego Halny. Zginał w tragicznych okolicznościach w czasie rejsu jachtem Dar Bielska, który zmierzał do Nowego Jorku na światowe obchody 500-lecia odkrycia Ameryki. 
28. Memoriał Adama Banaszka zorganizowali Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy, Śląski Związek Żeglarski i PUUH Dunat. 


JacK 

Na zdjęciu regaty

 

Na zdjęciu regaty

 

Na zdjęciu regaty

 

Na zdjęciu regaty