Kolejny sukces i kolejne medale

Na zdjęciu stojący ludzie fot. KS SPRINT

Podczas Mistrzostw Śląska w biegach alpejskich zawodnicy Klubu Sportowego Start Bielsko-Biała drużynowo wywalczyli trzecie miejsce.

Mistrzostwa Śląska w Biegach Górskich na krótkim dystansie odbyły się 12 listopada w Wiśle-Łabajowie. Dzięki takim zawodnikom, jak: Aurelia Lachowska i Piotr Talik, którzy byli bezkonkurencyjni w biegu na 2 km w kategorii U16 i zdobyli tytuł Mistrzyni i Mistrza Śląska, KS Sprint Bielsko-Biała wywalczył drużynowo 3. miejsce w tych zawodach. Ponadto Aurelia Lachowska wygrała kategorię generalną, osiągając najlepszy czas wśród kobiet we wszystkich kategoriach wiekowych.

Mikołaj Urbaś zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Śląska w kategorii U16 w biegu na 2 km. Również srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Śląska uzyskała Małgorzata Taredź w kategorii U14 w biegu na 1 km. Tuż za podium – na piątym miejscu uplasował się Michał Kowala w kategorii U16 w biegu na 2 km. Najmłodsza zawodniczka z KS Sprint Oliwia Głowacka była ósma w kategorii U12 na 800 m.