Dobry mecz Rekordu

na zdjęciu zawodnicy fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Trzy punkty na koncie, sześć zdobytych goli, zero straconych – czego chcieć więcej? 21 stycznia Rekord Bielsko-Biała wygrał wyjazdowe spotkanie z AZS UW Wilanów.

Ekipa lidera solidnie zapracowała na taki wynik. Wprawdzie wilanowianie mieli swoje problemy kadrowe (kartkowe absencje Witalija Lisniczenki i Denysa Lifanova), ale po bielskiej stronie nieobecność: Janiego Korpeli (kartki) oraz Michała Marka i Sebastiana Leszczaka (kwestie zdrowotne) też mogła odbić się na jakości. Jednak nic takiego nie miało miejsca!

Cieszy pół tuzina goli zaaplikowanych akademikom. Choć podbramkowa skuteczność bielszczan mogła być lepsza, można było być zadowolonym ze sposobów, jakie stosowali biało-zieloni, aby sforsować defensywę gości. Były kombinacyjne ataki, dobra egzekucja stałych fragmentów, a także celne uderzenia z dystansu. Bramkowym dubletem popisali się Mikołaj Zastawnik z Michałem Kubikiem. Konto z golami o jedno trafienie skorygował przewodzący najlepszym snajperom ligi Paweł Budniak.

Nie mniejszą satysfakcję odczuwa zapewne Jesus Lopez Garcia z faktu, że rekordziści uchronili się od utraty gola w regulaminowym czasie gry. To ostatnie podkreślamy ze względu na to, że piłka ostatecznie wpadła do bielskiej bramki, ale działo się to w momencie, w którym wybrzmiewała syrena sygnalizująca konie spotkania.

Wcześniej futsalowcy AZS-u próbowali w ofensywie dwóch wariantów. Pierwszym były możliwie szybkie ataki kończone strzałami w kierunku bramki Rekordu, drugim - długie okresy gry piątką w polu. W każdym z przypadków, niezależnie od dobrej gry obronnej każdego z graczy Rekordu, świetnie w bielskiej bramce spisał się Krzysztof Iwanek. To był bezspornie najlepszy występ 22-latka w bieżącym sezonie FOGO Futsal Ekstraklasy.

Wspomnijmy jeszcze o powrocie z półrocznego wypożyczenia do Chorzowa Łukasza Biela oraz o kolejnych minutach na ekstraklasowym parkiecie niespełna 17-letniego Kacpra Madei.

 

AZS UW Darkomp Wilanów – Rekord Bielsko-Biała 0:6 (0:4)
0:1 Surmiak (7. min.)
0:2 Zastawnik (12. min.)
0:3 Kubik (20. min.)
0:4 Zastawnik (20. min.)
0:5 Budniak (30. min.)
0:6 Kubik (38. min.)
Rekord: Iwanek – Popławski, Kubik, Budniak, Zastawnik, Rakić, Matheus, Krzempek, Surmiak, Biel, Madeja, Nawrat

 

opr. PS