BBTS bez punktów

na zdjęciu zawodnik odbijający piłkę fot. tauron1liga.pl

W meczu 29. kolejki TAURON 1. ligi. bielscy siatkarze ulegli w Krakowie drużynie AZS AGH Kraków 1:3. BBTS zakończy sezon zasadniczy na trzecim miejscu w ligowej tabeli i w pierwszej rundzie play-off trafi na zespół z szóstej pozycji.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Tomasz Piotrowski 1:0. Chwilę później równie dobrym zagraniem odpowiedział Mateusz Śnieżek 1:1. W dalszej części drużyny grały praktycznie punkt za punkt, zawodnicy po obu stronach siatki wystrzegali się prostych błędów. W połowie premierowej odsłony meczu przewagę zaczęli budować przyjezdni. Serią dobrych zagrywek popisał się Bartosz Cedzyński. Akademicy walczyli do końca. Udało się im doprowadzić do remisu 22:22. W dużej mierze była to zasługa zagrywki Konrada Buczka i udanych kontrataków Kamila Dębskiego. Nie brakowało emocji w końcówce. Ostatecznie podczas gry na przewagi więcej zimnej krwi zachowali krakowianie 26:24. Najpierw udany atak w kontrataku na swoim koncie zapisał Śnieżek, a następnie asa serwisowego na stronę BBTS-u posłał Dębski.

Kolejny set był bardzo równy do stanu 10:10. Potem na prowadzenie wysunęli się podopieczni Harry'ego Brokkinga. Siatkarze z Krakowa zaczęli mieć problemy z przyjęciem serwisów Wojciecha Sieka. Pomimo starań Akademicy nie zdołali dotrzymać kroku przeciwnikom. Punktował m.in. Daniel Grzymała. Jednak ostatnie słowo w tej partii należało do zawodników BBTS-u. W ostatniej akcji tej części spotkania błąd w polu serwisowym popełnił Piotr Fenoszyn.

Zespół z Krakowa na kolejnego seta wyszedł z nową energią. Bardzo szybko narzucił gościom swój rytm gry. Za dobrą zagrywkę należało pochwalić Jakuba Macyrę. W tym fragmencie gry bielszczanie stracili na skuteczności w ataku. Drużynę do walki próbował poderwać Oleg Krikun. Jednak w dalszej części gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie. Przyjezdni pomimo starań musieli uznać wyższość AZS AGH. Ostatni punkt pewnym atakiem ze środka zdobył Piotr Janusz.

Partię numer cztery od pewnego i mocnego ataku zaczął Krikun. W kolejnej akcji równie dobrym zagraniem odpowiedział Grzymała.Gra była dość równa. Kiedy po stronie zespołu z Bielska-Białej pojawił się Piotrowski, goście odskoczyli na trzy oczka, jednak Akademicy nie złożyli broni. Zaczęli równie mocno zagrywać, m.in. Dębski. Z akcji na akcję coraz skuteczniejsi w kontrataku zaczęli być podopieczni Andrzeja Kubackiego. Co prawda, siatkarze z Bielska-Białej zdołali zmniejszyć straty do jednego punktu, ale ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do krakowskich siatkarzy, którzy zwyciężyli w tym secie 25:21 i całym meczu 3:1. Wygraną za trzy punkty pewnym atakiem ze środka przypieczętował Macyra.

AZS AGH Kraków - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 19:25, 25:18, 25:21)

Skład BBTS: Macionczyk (1), Piotrowski (12), Cedzyński (5), Gryc (6), Vicentin (7), Siek (8) oraz Marek (libero) Kapelus (3), Krikun (10), Hunek, Makowski (libero).