Nowa poradnia w Szpitalu Pediatrycznym

Na zdjęciu Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Od grudnia Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej poszerzy swoją ofertę medyczną, uruchamiając poradnię urazowo-ortopedyczną dla dzieci. Będzie ona funkcjonować w budynku zajmowanym przez inne poradnie.

Poradnia urazowo-ortopedyczna dla dzieci to nowość w medycznej ofercie Szpitala Pediatrycznego.
- To odpowiedź na potrzeby naszych pacjentów związane z rosnącą od kilku lat liczbą różnego rodzaju urazów. Jednocześnie poradnia będzie stanowić znakomite rozszerzenie i uzupełnienie możliwości leczniczych naszej placówki, która posiada oddział chirurgii dziecięcej i poradnię chirurgiczną oraz dysponuje bogatą bazą diagnostyczną - mówi dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej Katarzyna Czauderna.
Dodaje, że otwarcie nowej poradni poprzedziły długie starania i konieczność spełnienia wymagań stawianych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Aby umówić dziecko na wizytę w poradni urazowo-ortopedycznej, wystarczy skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

W strukturze Szpitala Pediatrycznego już funkcjonują następujące poradnie dziecięce: alergologiczna, endokrynologiczna, rehabilitacyjna, kardiologiczna, neurologiczna, nefrologiczna, logopedyczna, preluksacyjna, chirurgiczna, laryngologiczna oraz poradnia zdrowia psychicznego. Mieszczą się one, z wyjątkiem znajdującej się na parterze pawilonu nr V poradni zdrowia psychicznego, w budynku sąsiadującym z bramą wjazdową do szpitala. Zaplecze diagnostyczne dla poradni stanowi pracownia diagnostyki obrazowej z tomografem komputerowym, RTG i USG, pracownia spirometrii, pracownia EEG, pracownia EKG oraz laboratorium centralne z pracownią analityki klinicznej, mikrobiologii i toksykologii.

Rejestracja do poradni mailowo na adres: rejestracja@szpitalpediatryczny.pl, telefonicznie pod numerem: 459 599 010 lub na miejscu.

źródło: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

oprac. ek