Karetka do zadań specjalnych

Na zdjęciu nowa karetka fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Nowy ambulans trafił do Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Będzie stacjonował w filii pogotowia w Szczyrku. Wszystko dlatego, że ten mercedes z napędem na cztery koła jest przystosowany do jazdy w trudnym górskim terenie i będzie służył do tego typu akcji w Beskidach. Auto kosztowało prawie 630.000 zł. Powiat bielski dofinansował zakup kwotą 400.000 zł.

Dyrektor pogotowia Wojciech Waligóra dziękował za wsparcie nie tylko samorządowi. W 2021 roku podczas pandemii Covid-19 pogotowie kupiło pięć nowych karetek. Zakup został dofinansowany z unijnych funduszy.

- Dzięki pomocy powiatu bielskiego, ale także wcześniejszemu wsparciu uzyskanemu dzięki staraniom ministra Grzegorza Pudy, dzięki działalności naszej Rady Społecznej możemy pozwolić sobie dzisiaj na przekazanie kolejnej karetki, możemy też myśleć o kolejnych wzmocnieniach taboru. I za to bardzo dziękuję - mówił W. Waligóra w Szczyrku.

Bielskie Pogotowie Ratunkowe obsługuje teren, na którym żyje około 620.000 mieszkańców.

- Takie inwestycje powodują, że ludzie czują się bezpiecznie. Myślę, że również dzięki temu turyści chętniej korzystają z uroków Podbeskidzia, wybierając zimą stoki w Szczyrku - mówił minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda życząc ratownikom medycznym, aby byli wzywani do zdarzeń jak najrzadziej.

- Starostwo stara się wspierać inwestycje w bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Cieszę się, że dzięki dobrej kondycji finansowej naszego pogotowia i wypracowanym środkom na wkład własny możemy to robić dość często - stwierdził wicestarosta bielski Andrzej Kamiński podczas przekazania pracownikom pogotowia kluczyków do karetki.

To nie koniec inwestycji w infrastrukturę Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Stacja w Czechowicach-Dziedzicach doczekała się nowo wybudowanych garaży z dwoma stanowiskami dla ambulansów. Zagospodarowane zostało również otoczenie wokół budynków pogotowia.

- Oprócz pogotowia świadczymy tutaj także świąteczną i nocną pomoc medyczną. W ostatnich 8 latach zainwestowaliśmy w czechowicką stację około 2 milionów złotych - mówił W. Waligóra.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

oprac. ek