Zrób ekobombkę

Zaproszenie do udziału w konkursie

Do tworzenia ozdób choinkowych z ekologicznych materiałów zachęca najmłodszych Dom Kultury w Wapienicy. W tym celu zorganizował nawet konkurs plastyczny na ekobombkę. Na prace lub ich zdjęcia DK czeka do 5 grudnia. Kto zrobił najpiękniejsze bombki, dowiemy się 9 grudnia. 

Jak czytamy w regulaminie konkursu, ozdoby powinny być wykonane z materiałów naturalnych, biodegradowalnych lub przeznaczonych do recyklingu – szyszek, gałązek, drewna, tektury, papieru, bawełny, filcu, szmacianych gałganków czy nakrętek.
Technika wykonania jest dowolna, a pod pojęciem ozdoby choinkowe kryją się bombki, łańcuchy i tradycyjne postacie, które można zawiesić na bożonarodzeniowej choince.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 6-8 lat, 9-11 lat i 12-14 lat. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę wraz z kartą zgłoszenia lub przesłać fotografię wykonanej ozdoby na adres mailowy mwalus@mdk.bielsko.pl do 5 grudnia. Plik jpg. powinien być opisany nazwiskiem, imieniem oraz wiekiem uczestnika. W mailu, oprócz załącznika – fotografii, należy podać imię, nazwisko i wiek autora oraz numer telefonu do rodzica/opiekuna prawnego. 

Regulamin i karta zgłoszenia w załączniku poniżej. 
 

Plakat konkursowy