Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich 2023

plakat

Kraków i Małopolska będą gospodarzami Igrzysk Europejskich 2023 – największego multidyscyplinarnego wydarzenia w Europie w tym roku i jednocześnie największej imprezy sportowej w historii naszego kraju. Igrzyska rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca.
Będzie to wyjątkowe wydarzenie, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Setki dziennikarzy z całej Europy relacjonować będzie rywalizację ponad siedmiu tysięcy sportowców z 48 krajów. Wspierać ich będzie prawie osiem tysięcy wolontariuszy!  Dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy kibiców obserwować będzie zmagania sportowców walczących w niemal 30 dyscyplinach nie tylko o medale - stawką będą również kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.  Szykuje się wielkie sportowe święto, a dzięki udziałowi w wolontariacie możesz być jego częścią!
Dołącz do grona ośmiu tysięcy wolontariuszy z całego świata. Bądź częścią największego święta sportu, rywalizacji na najwyższym poziomie. Do naszego kraju zawitają sportowcy z całej Europy, aby zawalczyć o medale Mistrzostw Europy i kwalifikacje olimpijskie do Paryża 2024. Wolontariusze będą działać w strefach zawodów sportowych oraz wspierać organizatorów w zakresach takich, jak: wydawanie akredytacji, wsparcie mediów czy logistyka. Będą wsparciem dla zawodników, sędziów i reprezentacji narodowych. Aż 21 różnych działów wolontariatu zapewnia różnorodność zadań, co sprawi, że każdy znajdzie rolę dla siebie.

Wymagania:
ukończone 16 lat;
proaktywna postawa, dyspozycyjność, komunikatywność;
mile widziana znajomość języków obcych.

Co czeka wolontariuszy Igrzysk Europejskich:
pakiet startowy (m.in. koszulki, kurtka);
ciekawe szkolenia i warsztaty;
kształcenie umiejętności liderskich w Akademii Liderów Wolontariatu;
możliwość rozwijania pasji i kompetencji;
zestaw gadżetów;
wyżywienie;
bezpłatna komunikacja miejska;
ubezpieczenie;
możliwość zakwaterowania;
certyfikat udziału w wolontariacie.

Co trzeba zrobić, aby zostać wolontariuszem?
Rekrutacja na wolontariat składa się z dwóch etapów. Pierwszy to rejestracja i założenie konta w Portalu Wolontariusza oraz wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Wszystkie niezbędne informacje oraz link do formularza znajdują się na stronie internetowej: ie2023.pl/wolontariat. Drugim etapem jest rozmowa rekrutacyjna, prowadzona on-line. Po zakwalifikowaniu wolontariuszy czekają szkolenia, odprawa wolontariuszy, odbiór imiennych akredytacji oraz niezbędnego wyposażenia.  

Wolontariat przy Igrzyskach Europejskich 2023 to nie tylko możliwość zobaczenia na własne oczy ulubionych dyscyplin sportowych, ale przede wszystkim okazja do zawarcia nowych znajomości, integracji międzynarodowej i międzypokoleniowej oraz przeżycia niezwykłej przygody. To szansa na zdobycie niepowtarzalnego doświadczenia, przydatnych kompetencji i nawiązania przyjaźni na całe życie!

r

plakat