Żołnierz na zdalnej lekcji

Na zdjęciu żołnierz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej fot. archiwum Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku-Białej organizuje zajęcia on-line w ramach akcji pod nazwą Zaproś żołnierza na zdalne lekcje. Jako pierwsi w lekcji z żołnierzem udział wzięli uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego BBTS. 

Podczas lekcji Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku-Białej przedstawia uczniom szkół ponadpodstawowych tematykę związaną z kwalifikacją wojskową oraz przybliża informacje na temat różnych form służby wojskowej w ramach akcji Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej. Zajęcia on-line przeprowadzają przedstawiciele Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Bielsku-Białej w ramach - godzin wychowawczych, zajęć z wychowania fizycznego czy też wiedzy o społeczeństwie. Mogą one urozmaicić nauczanie zdalne, ale także dostarczają uczniom podlegającym tegorocznej kwalifikacji wojskowej wiedzy, co pozwoli im na bezstresowe przygotowanie się do tego wydarzenia. 

- Informacje, które chcielibyśmy przekazać w ramach tych zajęć, dadzą uczniom również niezbędną wiedzę do rozpoczęcia procedury powołania do różnych form służby wojskowej, która w tych trudnych czasach stanowi dobrą alternatywę na rynku pracy. W chwili obecnej służba wojskowa to sposób na samorealizację i gwarancja otrzymywania środków finansowych, które pozwolą na usamodzielnienie się, a w przypadku tych, którzy odnajdą w wojsku swoje miejsce, również gwarancja dobrze płatnej i pewnej pracy - wyjaśniają przedstawiciele WKU.

WKU proponuje, aby zajęcia zawierały się w ramach jednej godziny lekcyjnej - 25-30 minut prelekcji, po czym specjaliści mogą być do dyspozycji uczniów, odpowiadając na pytania. W przypadku zainteresowania proponowaną formą zajęć z młodzieżą WKU prosi szkoły o kontakt – przesłanie wiadomości e-mail na adres Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej: wkubielsko.rekrutacja@ron.mil.pl z podaniem proponowanego terminu, numeru kontaktowego do osoby prowadzącej zajęcia oraz linku – zaproszenia do zajęć.

opr. JacK