Zmiana warty w BCK

na zdjęciu nowa dyrektor BCK fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

W Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej następuje zmiana warty. Kierujący tą instytucją od dwóch lat Jerzy Pieszka zdecydował się przejść na emeryturę z końcem lipca. Ogłoszony przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej konkurs na stanowisko dyrektora BCK wygrała Małgorzata Chełchowska-Rak, która obejmie stanowisko już w najbliższy poniedziałek.

Jerzy Pieszka przez 27 lat związany był z bielską kulturą – najpierw jako naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, a od 2 lat dyrektor Bielskiego Centrum Kultury. Menadżera uroczyście pożegnano podczas ceremonii wręczenia najważniejszych nagród dla bielskiego środowiska kultury - Nagród Prezydenta Miasta Bielska-Białej w Dziedzinie Kultury i Sztuki Ikar 2020 - 29 czerwca w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Za owocną współpracę podziękowali Jerzemu Pieszce prezydent Jarosław Klimaszewski oraz prezydent-senior Jacek Krywult, który z J. Pieszką współpracował najdłużej – przez 16 lat. Sam Jerzy Pieszka dziękował wszystkim zza wspólne lata pracy dla bielskiej kultury, podziękowania skierował również do swojej żony – za miłość, cierpliwość i wspaniałe chwile przeżyte razem – oraz do synów.
- Zawsze byłem z nich dumny, a oni ze mnie czasami – powiedział J. Pieszka.

Nowa dyrektor Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej Małgorzata Chełchowska-Rak to osoba młoda, bardzo aktywna. Do tej pory kierowała Domem Kultury w Starym Bielsku. Dała się poznać jako prężna organizatorka imprez muzycznych w Bielsku-Białej. Współtworzyła Podbeskidzki Przegląd Muzyczny – konkurs młodych zespołów grających rocka i bluesa, organizowała koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na bielskim Rynku oraz wspólne inicjatywy Urzędu Miejskiego i bielskich artystów pod hasłem GraMY doBBro.Jest autorką scenariuszy wielu koncertów plenerowych organizowanych na bielskim Rynku, także przez Bielskie Centrum Kultury. Przygotowała bardzo ambitny program dla BCK i przekonała komisję konkursową, że warto właśnie jej powierzyć kierownictwo tej ważnej w Bielsku-Białej instytucji kultury.

Życzymy więc powodzenia!

wag

na zdjęciu odchodzący naczelnik na scenie
fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB