Za duży tonaż

na zdjęciu widok na ulicę i skręcającego tira fot. MZD

Niedawno informowaliśmy, że Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej posiada mobilną kamerę i rozpoczął jej używanie w Hałcnowie. Jak się okazało wystarczyło kilka dni, by zarejestrować wielotonowe samochody, które niszczą nawierzchnie jezdni.

Mobilny zestaw monitoringu wizyjnego przez ostatnie dni dokumentował wykroczenia w Hałcnowie na wjeździe w ulicę Zagrody. Na podstawie zgromadzonej dokumentacji filmowej pochodzącej z mobilnej kamery Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przekazał policji kilkadziesiąt wniosków o ukaranie kierowców łamiących przepisy związane z przekroczeniem dopuszczalnego tonażu pojazdów. Podstawą do skierowania na policję zarejestrowanych zdarzeń jest łamanie przepisów ustawy o drogach publicznych, przekładające się w tym przypadku na ewidentne niszczenie nawierzchni ulicy.

Mobilna kamera z oznaczeniem o prowadzeniu monitoringu wizyjnego już niebawem trafi w kolejne miejsce. Jego lokalizacja będzie ustalona w oparciu o napływające do MZD informacje dotyczące punktów w mieście, w których notorycznie są łamane drogowe przepisy.

 

opr. JacK