Za dużo myślisz 

Na zdjęciu grafika projektu Za dużo myślisz Grafika projektu Za dużo myślisz

Czy słyszałeś kiedyś o wysokiej wrażliwości? Jeśli nie, to już wyjaśniamy – wrażliwce przede wszystkim odbierają bardzo dużą liczbę bodźców i reagują na nie bardziej niż inni. Bodźcami mogą być głośne sygnały, światło, zapachy, gesty, emocje czy muzyka.

Rodzeństwo - Maja Majdak, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej, i Maksymilian Majdak z Zespołu Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Bielsku-Białej chcą w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii i projektu Za dużo myślisz pokazać światu, że osoby wysoce wrażliwe istnieją i czym się różnią od innych ludzi. Sami są osobami wysoko wrażliwymi.

Maja i Maks postawili sobie za cel podnoszenie świadomości o wysokiej wrażliwości. Według badań Elaine Aron, aż 20 procent społeczeństwa może być wysoko wrażliwymi osobami (WWO) mimo że na pierwszy rzut oka wiele nie różnią się oni od innych.
Osoby wysoko wrażliwe są dużo bardziej narażone na wysoki stres - przez dużą liczbę bodźców czy bezustanne analizowanie. Rodzeństwo chce też pokazywać ,jak sobie pomóc w takich sytuacjach.

Istnieje wiele rodzajów wysokiej wrażliwości, dlatego czasami nie da się na 100 procent stwierdzić, czy jest się WWO, czy nie.
Mogą o tym świadczyć takie sygnały, jak: głębokie przetwarzanie, zmęczenie po otrzymaniu bardzo wielu bodźców, duża empatia i wyczuwanie subtelności.
Powyższe cechy to streszczony schemat DOES opisany w mediach społecznościowych stworzonych na potrzeby projektu.

W jego ramach rodzeństwo pokazuje główny schemat i rodzaje wysokiej wrażliwości, a także wskazuje, jak żyć z tą przypadłością, a nawet wykorzystać ją na swoją korzyść.

Media społecznościowe projektu Za dużo myślisz:
•    Instagram https://www.instagram.com/zaduzomyslisz/
•    TikTok https://www.tiktok.com/@zaduzomyslisz
•    Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100088670304905
•    YouTube https://www.youtube.com/@zaduzomyslisz