Wznowienie ruchu na ul. Cieszyńskiej

Na zdjęciu asfaltowana ul. Cieszyńska Wznowienie ruchu na ul. Cieszyńskiej fo. MZD

Rozbudowa ul. Cieszyńskiej wchodzi na ostatnią prostą. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej od piątku 11 czerwca wznawia ruch samochodowy na rozbudowywanym odcinku ul. Cieszyńskiej, który dotychczas był zamknięty. Przywrócona także zostaje obsługa ruchu autobusów na całej długości ulicy.


Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że w związku z przywróceniem przejezdności na ulicy Cieszyńskiej - na odcinku od ronda Czesława Niemena do ul. Czesława Tańskiego/Wapienickiej - od 11 czerwca przywrócone zostają podstawowe trasy przejazdu linii autobusowych nr 7, 10, 16, 20, P1 oraz N1.

Na podstawowej trasie przejazdu autobusów obsługiwane będą przystanki Cieszyńska Osiedle Wojska Polskiego oraz Cieszyńska Lotnisko. Autobusy linii nr 7, 10, 16, 20, P1 oraz N1 nie będą obsługiwały zlokalizowanych na dotychczasowej trasie objazdu przystanków: Stawowa, Osiedle Wojska Polskiego, Tańskiego Skrzydlewskiego oraz Osiedle Polskich Skrzydeł. Wprowadzone zostaną korekty w godzinach odjazdów autobusów tych linii z poszczególnych przystanków.

W związku z prowadzonymi nadal pracami drogowymi zmieniona zostaje lokalizacja przystanków autobusowych Cieszyńska Lotnisko – przystanek w kierunku Wapienicy ustawiony zostanie na wysokości ul. Ikara, natomiast przystanek w kierunku centrum miasta będzie się znajdował przed skrzyżowaniem z ul. Stanisława Skrzydlewskiego.

Włączenie do ruchu zamkniętego dotąd odcinka ul. Cieszyńskiej od skrzyżowania z ul. Stanisława Skrzydlewskiego do ul. Wapienickiej nastąpi rankiem w najbliższy piątek. W ten sposób cała rozbudowywana część ul. Cieszyńskiej będzie już przejezdna. Drogowcom zależy na jak najszybszej likwidacji uciążliwego objazdu ul. Czesława Tańskiego. Prace na włączanym odcinku będą się jeszcze odbywać, dlatego ruch samochodowy zostanie skierowany na pasy wewnętrzne. Zewnętrzne zaś służyć będą drogowcom jako pasy technologiczne do prowadzenia ostatnich robót.

Miejski Zarząd Dróg informuje, że trwa postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy zapowiadanego wcześniej remontu ulic Czesława Tańskiego i Stanisława Skrzydlewskiego, którymi dotąd prowadzony był objazd rozbudowywanej ul. Cieszyńskiej.

oprac. JacK

 

Na zdjęciu mapa przedstawiająca dojście do przystanków na ul. Cieszyńskiej