Wystawa projektu Arting 2022 miasto?

Wystawa w Sferze fot. Galeria Sfera

Jeszcze do 30 października w Galerii Sfera można oglądać wystawę projektu Arting 2022 miasto?. Jej motywem przewodnim jest pytanie o tytułowe miasto, jego przestrzeń, infrastrukturę, a wreszcie mieszkańców. Prace przygotowali uczestnicy konkursu, jak również studenci z Wydziału Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Finisaż wystawy odbędzie się 28 października.

Prace konkursowe dotyczą czterech kategorii, zgodnie ze zgłoszeniami: technologia, środowisko, Bielsko-Biała i wyzwanie od bielskich przedsiębiorców. Prace z Krakowa są innowacyjnymi projektami związanymi z transportem, życiem i pracą w mieście, a także odnawianiem dziedzictwa rzemieślniczego. ASP Katowice prezentuje najciekawsze dyplomy z ostatnich lat dotyczące przestrzeni publicznej, informacji, która może się w niej znaleźć, a także zdrowia i życia w mieście.

- Prezentując wystawę, chcemy promować młodych polskich projektantów, edukować społeczność miasta Bielska-Białej w temacie designu i zwrócić uwagę na jego wartość w przestrzeniach publicznych, w tym miejskich. Chcemy prowokować do rozmów o naszym mieście, o potencjałach i możliwościach poprawy jakości życia w nim – mówi prezes Fundacji Ludzie-Innowacje-Design, która przygotowała wystawę Jacek Graś.

Galeria Sfera ze względu na swoją lokalizację i historię jest wpisana w życie miasta i mieszkańców. Jako partner wydarzenia, zaprasza wszystkich mieszkańców na otwartą wystawę, gdzie można zapoznać się z przygotowanymi pracami i porozmawiać o projektach w przestrzeni miejskiej, procesie projektowania oraz nauczaniu wzornictwa na ASP. Podczas finisażu 28 października o godzinie 17.00 gościniami wydarzenia będą m.in. dr hab. Barbara Widłak, prof. ASP, dziekan Wydziału Forum Przemysłowych ASP Kraków oraz dr Marta Więckowska, dziekan Wydziału Projektowego ASP Katowice.

źródło: Galeria Sfera

oprac. ek

plakat