Wiadukt będzie zamknięty

na zdjęciu wiadukt fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

W poniedziałek, 27 marca zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w Bielsku-Białej związana z zamknięciem ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego. Modernizacja tej arterii komunikacyjnej ma potrwać do wiosny 2025 r.

Głównym wykonawcą zadania Rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej wraz z budową obiektu mostowego nad LK nr 139 jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB – Podbeskidzie Sp. z o.o. ze Skoczowa.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej i wykonawca modernizacji informują, że 27 marca o godzinie 10.00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, w ramach której przewiduje się zamknięcie ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Warszawską (bez ingerencji w to skrzyżowanie) do skrzyżowania z ul. Michała Grażyńskiego (rondo Ofiar Katynia) przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłości ruchu na tym skrzyżowaniu.

Ruch pieszy w obrębie ronda Ofiar Katynia będzie odbywał się bez zmian z wyjątkiem braku możliwości przejścia ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego od ronda Ofiar Katynia do ul. Warszawskiej.

Na czas zamknięcia ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego zostaną wyznaczone objazdy:

objazd wewnętrzny – dla pojazdów powyżej 3,5 t (na mapie poniżej linia czarno-żółta) ulicami: Michała Grażyńskiego, Konwojową, Chochołowską, Katowicką, Węglową (w obu kierunkach);

objazd wewnętrzny – dla pojazdów do 3,5 t (na mapie poniżej linia zielona) ulicami: Komorowicką, Mazańcowicką, Katowicką (w obu kierunkach);

objazd zewnętrzny - (na mapie poniżej linia różowa) ulicami: Warszawską, drogą ekspresową S1 (na odcinku Węzeł Komorowice – Węzeł Rosta) i Niepodległości.

Przewidywany czas funkcjonowania czasowej organizacji ruchu z zamknięciem ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego to okres od 27 marca 2023 r. do 10 marca 2025 r.

opr. JacK

mapa
materiały MZD

 

wiadukt z lotu ptaka

 

na zdjęciu wiadukt

 

na zdjęciu wiadukt
zdjęcia: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB