Wakacyjne zmiany autobusowe

Na zdjęciu autobus fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

W związku wakacjami w Bielsku-Białej 24 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów MZK. Jedną z nich będą nowe tymczasowe rozkłady jazdy w soboty, niedziele i święta zwiększające częstotliwość kursowania linii do terenów rekreacyjnych oraz pływalni.

Jak co roku o tej porze, Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wprowadza tzw. wakacyjne zmiany w kursowaniu autobusów MZK. 
W okresie od 24 czerwca (poniedziałek) do 30 sierpnia br. (piątek) na liniach nr 12, 24, 27, 28, 31, 34, 35L, 56, 57 wprowadzony zostaje rozkład jazdy obowiązujący w dni robocze wakacyjne. Zawieszone będzie kursowanie linii D. Autobusy linii nr 24 będą realizować kursy wyłącznie do przystanków Wapienica Strażacka lub Wapienica Park Przemysłowy ABB, bez obsługi przystanku Wapienica ARR. Informacje o godzinach odjazdów są zamieszczone w aplikacji OnTime oraz na stronie rozklady.bielsko.pl.

W okresie od 29 czerwca (sobota) do 1 września (niedziela) na liniach nr 1 oraz 8 wprowadzone zostaną nowe tymczasowe rozkłady jazdy obowiązujące w soboty, niedziele i święta, których celem jest zwiększenie częstotliwości kursów na tereny rekreacyjnych oraz do  pływalni Start w Cygańskim Lesie. Rozkłady obu linii zostały skoordynowane na wspólnych odcinkach tras pomiędzy przystankami Hotel Prezydent – Armii Krajowej Szpital Wojewódzki – 3 Maja Dworzec, zapewniając od godz. 9.00 do godz. 18.00 odjazdy co ok. 10 minut. 
Przypominamy, że od 1 czerwca br. obowiązuje nowy rozkład jazdy linii nr 16 we wszystkie dni tygodnia, o zwiększonej częstotliwości kursowania - przez większą część dnia odjazdy co 30 minut. 

Od 29 czerwca zmieniona zostanie stała trasa przejazdu linii nr 2. Autobusy po obsłudze przystanku Piastowska Lubertowicza zostają skierowane ulicami: Listopadową, Grunwaldzką, 3 Pułku Strzelców Podhalańskich, Marii Konopnickiej, Cieszyńską do przystanku Cieszyńska Hulanka. Powrót podobnie przebiegać będzie ulicami: Cieszyńską, Marii Konopnickiej, 3 Pułku Strzelców Podhalańskich, Grunwaldzką, Stanisława Wyspiańskiego i Piastowską do przystanku Piastowska Starostwo Powiatowe. Pominięty zostanie fragment ul. Piastowskiej, gdzie wyłączone z obsługi zostaną przystanki: Piastowska Sobieskiego oraz Piastowska Starostwo Powiatowe (wyłącznie w kier. Os. Kopernika). Obsługa pozostałych przystanków na trasie przejazdu linii nr 2 nie ulega zmianie. Po wprowadzeniu zmiany trasy przejazdu linii nr 2 ułatwiony zostanie dojazd do pływalni Panorama.


oprac. JacK 

 

Na zdjęciu mapka przejazdu autobusu nr 2


 

Na zdjęciu plakat