W maju wrócą autobusy na część linii MZK

Na zdjęciu na przystanku autobus Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Miejski Zakład Komunikacyjny informuje o przywróceniu w maju części linii komunikacyjnych w związku z planowanym wznowieniem produkcji w dużych zakładach pracy oraz działalności placówek oświatowych.
Przywrócone zostanie kursowanie części linii komunikacyjnych zgodnie z poniższym harmonogramem:
– od 4 maja br. w dni robocze przywrócone zostaje kursowanie linii nr 13W oraz przywrócony zostaje roboczy rozkład jazdy na linii nr 20;
– od 9 maja br. w soboty oraz niedziele przywrócone zostaje kursowanie linii nr 23;
– od 23 maja br. w soboty oraz niedziele przywrócone zostaje kursowanie linii nr 17;
– od 25 maja br. w dni robocze przywrócone zostaje kursowanie linii nr 18, 24BIS, 27, 34 i D oraz przywrócony zostaje roboczy rozkład jazdy na liniach nr 2, 4, 7, 23, 24, 32 i 35L.
W przypadku przesunięcia terminu wznowienia funkcjonowania placówek oświatowych termin ten może ulec zmianie o czym poinformujemy w osobnym komunikacie – zapowiada MZK.
Na stronie internetowej www.komunikacja.bielsko.pl znaleźć można dokładne informacje o obowiązujących w maju br. ograniczeniach w kursowaniu autobusów w podziale na poszczególne typy dni.
1 maja autobusy MZK kursować będą zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta, z uwzględnieniem wprowadzonych ograniczeń w związku z koronawirusem.

oprac. kk