UM zamknięty dla interesantów, są wyjątki

Ratusz fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

W związku z wprowadzonym na terenie Polski stanem zagrożenia epidemicznego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców Urząd Miejski w Bielsku-Białej nie prowadzi aż do odwołania bezpośredniej obsługi stron.

Osobiście można zgłaszać się wyłącznie do Wydziału Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości w sprawie odbioru dowodu osobistego oraz do Wydziału Komunikacji w sprawie odbioru dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami - dotyczy to tylko kierowców zawodowych oraz kierowców, którym kończy się ważność zezwoleń na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych. Termin wizyty należy wcześniej ustalić telefonicznie.

Wszystkie pozostałe sprawy można załatwiać za pośrednictwem platformy ePUAP lub mailowo - mail musi zostać opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Ponadto w celu uzyskania wszelkich informacji zachęcamy do kontaktu drogą elektroniczną lub telefonicznie.

Interesantów – wyłącznie w sprawach związanych z rejestracją urodzeń i zgonów – przyjmuje po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu wizyty Urząd Stanu Cywilnego.

Wszystkie te decyzje spowodowane są stanem wyższej konieczności. Dlatego licząc na Państwa zrozumienie, bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienia, na które w najbliższym czasie będą Państwo narażeni.