Tu bez smyczy i kagańca

na zdjęciu element wybiegu dla psów fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Wybieg dla psów ma bielska Olszówka. Ogrodzony teren znajduje się na niezagospodarowanym dotychczas fragmencie działki przy ul. Długiej.

Dzięki realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2021 powstała ścieżka piesza z kostki betonowej, ogrodzenie, pojawiło się wyposażenie wybiegu i mała architektura, a także nasadzenia zieleni.

Wybieg to teren zamknięty, na którym dozwolone jest przebywanie psów bez smyczy i kagańca. Wejście znajduje się od strony ul. Długiej, posiada tzw. śluzę i dwie furtki – wszystko to ma zapobiegać przypadkowemu wybieganiu psów.

Centralna część wybiegu jest placem wypełnionym otoczakami wyznaczonym przez ścieżkę. Zróżnicowanie faktury nawierzchni ma urozmaicić zabawę psom.
Na placu stanął zestaw treningowy z platformą, tubą, kładkami i drabinkami. Znalazło się także zadaszone miejsce w formie nowoczesnej wiaty z ławkami dla właścicieli czworonogów.
Uzupełnieniem zagospodarowania wybiegu są psie toalety z nawierzchnią piaskową i kamiennymi głazami, ławki, kosze na śmieci i kosze na psie ekskrementy z podajnikami toreb.
Wokół ogrodzenia rosną nowo posadzone irgi, tawuły, lilaki oraz winobluszcz pięciolistkowy.

Koszt inwestycji to 215.434.50 złotych.

 

ek