Trudna młodzież – prosty dżem

Na zdjęciu młodzież przekazuje dżemy seniorom

Wspaniała inicjatywa wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Bielsku-Białej. Młodzież własnoręcznie przygotowała dżem jabłkowy z owoców uprawianych w lokalnym sadzie i obdarowała nim seniorów z Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych w Bielsku-Białej.

Wzruszające spotkanie odbyło się w ogrodzie DPS-u 9 czerwca. Wszystko działo się w ramach programu Oby Młodzież powstałego z inicjatywy Centrum Edukacji Obywatelskiej. Stworzony przez młodzież produkt otrzymał nawet oryginalna i dowcipną nazwę, nawiązującą do naturalnego składu przetworów Trudna młodzież – prosty dżem.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor DPS-u Krystyna Wolska, witając gości i składając młodzieży życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz przekazując im kartę życzeń stworzoną dla nich przez mieszkańców.

Wychowankowie MOS obdarowali pensjonariuszy koszem pełnym dżemów własnej receptury, a seniorzy zrewanżowali się poczęstunkiem w formie deserów i lodów. Akcja była świetną okazją do wspólnych rozmów, nawiązywania kontaktów towarzysko-przyjacielskich i wymiany doświadczeń między młodzieżą a mieszkańcami.

Na zakończenie dyrektor DPS-u podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony czas, zachęcając młodzież do ponownej wizyty i udziału w ważnych wydarzeniach w życiu społeczności Domu Pomocy Społecznej.

Dom Pomocy Społecznej dla Osób Starszych w Bielsku-Białej to nie jedyne miejsce, które ze swoimi przetworami odwiedzili młodzi ludzie. Młodzież była też w Środowiskowym Domu Pomocy w Bielsku-Białej Podkowa oraz w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego.

oprac. ek