Teatr Polski - magia, która działa 

Na zdjęciu fontanna i budynek Teatru Polskiego fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Nowy sezon teatralny 2022/2023 rozpoczyna Teatr Polski w Bielsku-Białej. Na pierwszy ogień pójdzie 16 września o godz. 19.00 komedia Pół żartem, pół sercem. Trwają przygotowania do premiery spektaklu Sztukmistrz z miasta Lublina.

Magię, która przyciąga widzów do teatru w tym sezonie dawkujemy podwójnie. W przygotowaniu absolutnie magiczny Sztukmistrz z miasta Lublina. Pierwszą w tym sezonie premierę jednego z najpiękniejszych polskich musicali planujemy już 8 października. Gwarantujemy, że ten tytuł widzowie pokochają równie mocno jak Zorbę czy Człowieka z La Manczy – zachęca teatr.

Na otwarcie sezonu na afisz wracają: Pół żartem, pół sercem, Kogut w rosole, Nikt nie kocha tak jak tenor; Wyspa Kalina i Lettycja i lubczyk.

Po październikowej premierze Sztukmistrza z miasta Lublina teatr szykuje dwie kolejne - na małej scenie monodram powstały w oparciu o biografię Ewy Demarczyk, na dużej Molierowską arcykomedię Skąpiec. Skąpca właśnie oraz koncert przebojów Krzysztofa Krawczyka pt. Jak minął dzień? teatr zaproponuje gościom wieczoru sylwestrowego w TP. 

Szczegółowe informacje o repertuarze są dostępne na stronie teatr.bielsko.pl. Nowy sezon teatralny w Teatrze Polskim czas zacząć!

r