Tata też czyta

Na zdjęciu siedzący ludzie fot. organizator

Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej wspólnie z księgarnią internetową tantis.pl zorganizowały maraton głośnego czytania dzieciom przez tatusiów w ramach kampanii społecznej Tata też czyta
Czytanie odbywało się 2 czerwca w KB. Kilkunastu ojców przez kilka godzin czytało dzieciom książki polecane przez wydawców w ramach kampanii Tata też czyta

- Mieliśmy pewne obawy, czy bielscy tatusiowie będą chcieli zaangażować się aktywnie w głośne czytanie, ale okazały się one bezpodstawne – mówi Justyna Gałka z księgarni tantis.pl, współorganizatora wydarzenia. 
W Polsce zdecydowanie więcej niż chłopcy i mężczyźni czytają kobiety i dziewczynki. Wynika to m.in. z braku wzorca czytającego mężczyzny. Akcja, której inicjatorami są Fundacja Powszechnego Czytania i Wydawnictwo Tatarak, ma zmienić ten stan rzeczy. 
A warto go zmienić. Korzyści z czytania książek jest wiele. Dzieci, którym rodzice regularnie czytają, już w wieku 3 lat rozumieją dwa razy więcej słów niż ich rówieśnicy. Czytanie wpływa na rozwój, stymuluje życiowe sukcesy. Pozwala zrozumieć siebie i innych oraz zdystansować się wobec trudów dorastania. 


Książnica Beskidzka z pełnym zaangażowaniem przyłączyła się do akcji Tata też czyta. Kontakt z książkami ważny jest już od najmłodszych lat. Czytanie to świetny sposób nie tylko na miłe spędzenie czasu, ale również na budowanie więzi z dzieckiem. Dzięki akcji zorganizowanej wspólnie z tantis.pl można było przekonać się, że nie tylko mamy czytają dzieciom – tatusiowie też mogą robić to świetnie. 
- Czytającym tatusiom rozdaliśmy kilkanaście upominkowych zestawów książek, zakładek i gadżetów, wysłuchaliśmy mnóstwa świetnych historii i spędziliśmy kilka godzin w bajkowym świecie. A co najważniejsze - pokazaliśmy światu, że tata w Bielsku-Białej też czyta! – dodaje Justyna Gałka. 


oprac. JacK 

Na zdjęciu siedzący ludzie

 

Na zdjęciu siedzący ludzie