Szpieg ze Słonecznikiem

Statuetka Słonecznika i dyplom

Gra plenerowa Gdzie jest szpieg? przeprowadzona 1 czerwca br. w Bielsku-Białej została nagrodzona statuetką Słonecznika w konkursie Słoneczniki 2021 organizowanym przez portal CzasDzieci.pl.

Zabawa odbywająca się w ramach obchodów 70-lecia połączenia Bielska i Białej polegała na spacerze z mapą szlakiem bajkowych rzeźb - Bolka i Lolka, Reksia, Pampaliniego oraz Smoka Wawelskiego i Kucharza - i zbieraniu pieczątek z literami, które tworzyły odpowiedź na przewodnie pytanie zabawy - gdzie jest szpieg? Przygotował ją Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

2 czerwca pisaliśmy w MS: Zainteresowanie grą plenerową z okazji Dnia Dziecka w Bielsku-Białej Gdzie jest szpieg? przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Przy każdej z rzeźb (...) ustawiały się długie kolejki dzieci i rodziców. Takich tłumów bielszczan dawno w centrum nie było.
Nagrody i dyplomy przewidziano dla 500 uczestników. Grę ukończyło 700 osób. 200 dyplomów wydział dodrukował na bieżąco. (...) Ostatecznie dzieci, którym udało się ukończyć zabawę, bajkowego Don Pedra odnalazły w Ratuszu.

- Ktoś z rodziców, nie wiemy, kto – zgłosił naszą grę do śląskiej edycji konkursu Słoneczniki, organizowanego przez portal CzasDzieci. Otrzymaliśmy dwie nominacje – w kategoriach Ruch i Logika – mówi naczelnik Wydział Kultury i Promocji Przemysław Smyczek. – Ostatecznie Szpieg... dostał nagrodę i statuetkę Złotego Słonecznika w kategorii ruch.

Na stronie www.czasdzieci.pl czytamy: Czas Dzieci jest to portal informacyjno-rozrywkowy dla rodziców, dzieci oraz wszystkich związanych z branżą dziecięcą. (...) Portal CzasDzieci.pl, jako wieloletni pośrednik między miejscami edukacji i kultury a rodzicami, pragnie wyróżnić najbardziej oddanych dzieciom organizatorów. Chcemy docenić i nagrodzić organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie najlepszą rozrywką. (...) Podstawowym założeniem konkursu jest oddanie głosu rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym dane inicjatywy. To rodzic, jako osoba najbliższa dziecku, najlepiej wie, jak bawiły się dzieci na danych zajęciach i co wyniosły z nich wartościowego. Dlatego prosimy Rodziców o zgłaszanie i komentowanie najwartościowszych według nich inicjatyw, w których uczestniczyli w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy oraz głosowanie na nominowane wydarzenia i ocenianie ich.

Konkurs Słoneczniki ma, zgodnie z teorią inteligencji wielorakich, 6 kategorii: język, logika, sztuki wizualne, muzyka, ruch, przyroda. W tym roku odbywał się już w Warszawie po raz dziewiąty, w Krakowie po raz dziesiąty, a w woj. Śląskim po raz piąty.

Gala rozdania nagród, podczas której naczelnik Smyczek odebrał statuetkę, odbyła się 10 września w Katowicach.

Naczelnik Smyczek w koszulce ze szpiegiem, obok inni uczestnicy gali
źródło: https://sloneczniki.czasdzieci.pl/aktualnosci/id,158-sloneczniki_2021_rozdane.html

oprac. mt