Szkoła rodzenia

Na zdjęciu noworodek fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

1 czerwca w Szpitalu Wojewódzkim ponownie rusza Szkoła Rodzenia. Kursy odbywać się będą w różne dni tygodnia, tak aby każdy zainteresowany znalazł dla siebie dogodny termin. Będzie również możliwość uczestniczenia w zajęciach weekendowych w ramach tzw. szkoły rodzenia w pigułce.

Zajęcia prowadzić będzie wysoko wykwalifikowana kadra. Beata Pyjur - położna, instruktorka, szkoły rodzenia z ponad trzydziestoletnim stażem pracy - podkreśla, że zajęcia, które prowadzone będą stacjonarnie, są odpowiedzią na potrzeby kobiet w ciąży.
- Szkoła rodzenia jest profesjonalną formą przygotowania do macierzyństwa i ojcostwa. Programy realizowane w ramach zajęć obejmują świadomą ciąże, przebieg porodu i aktywny w nim udział, a także wiedzę o tym, jaka jest rola ojca uczestniczącego w porodzie rodzinnym. Uczestnicy dowiedzą się również, jak odpowiednio pielęgnować noworodka, poznają zalety karmienia piersią oraz uzyskają wiedzę, jak radzić sobie z problemami dotyczącymi laktacji – mówi Beata Pyjur.

Położna dodaje, że uczestnictwo w szkole rodzenia pomaga rodzicom opanować lęk i niepokój wynikający często z niewiedzy, a także strach przed bólem i nowymi wyzwaniami, które pojawią się po narodzeniu pociechy.
- Szkoła rodzenia pozwala matkom i ojcom uwierzyć we własne siły, zdobyć odpowiednią wiedzę i przygotować psychicznie i fizycznie na przyjęcie nowego członka rodziny – podkreśliła położna.

Zajęcia będą odpłatne. Należność można regulować w ratach. Co ważne, mamom, które zdecydują się na poród w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, połowa kosztów związanych z uczestnictwem w kursie zostanie anulowana.
Szczegółowe informacje dotyczące szkoły rodzenia znajdują się na stronie: https://www.hospital.com.pl/index.php/jednostki-szpitala/szkola-rodzenia 
 

r