Symbolicznie zgaśnie oświetlenie

na zdjęciu widok na bielski rynek nocą fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

1 grudnia o godz. 17.00 na godzinę zgaśnie oświetlenie części budynków i placów w Bielsku-Białej. Jest to odpowiedź na krytyczny wobec proponowanych zmian w budżetach lokalnych społeczności apel Stowarzyszenia „Samorządy dla Polski”, który podpisał wraz z wieloma samorządowcami prezydent Jarosław Klimaszewski. 

Jak czytamy w apelu: na posiedzeniu 28 października br. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił najbardziej antysamorządową ustawę w obecnej kadencji, odbierając lokalnym wspólnotom wpływy z PIT-ów i w ten sposób po raz kolejny pozbawiając mieszkańców naszych wsi i miast pieniędzy na potrzeby ich lokalnych społeczności. Ustawa jest obecnie procedowana w Senacie i niebawem ponownie wróci do Sejmu.

Decyzją prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, w najbliższy wtorek symbolicznie zostanie wyłączone oświetlenie elewacji Ratusza, Willi Sixta, Teatru Polskiego, Galerii Bielskiej BWA oraz oświetlenie na placach – Ratuszowym i Chrobrego oraz na Rynku wraz z przyległymi ulicami. Wybrano takie miejsca, w których wyłączenie oświetlenia będzie najmniej dotkliwe dla mieszkańców.
 

r