Świetna zabawa w Ekosyntezie

Na zdjęciu uczestnicy gry podczas zadania fot. Mirosław Niesyt

Aż 120 osób zostało leśnymi tropicielami, biorąc udział w sobotniej grze terenowej zorganizowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza w Bielsku-Białej.

Uczestnicy podzieleni na 26 zespołów, po otrzymaniu pakietów startowych z mapą, ruszyli do Cygańskiego Lasu, aby rozwiązywać zagadki w kolejnych punktach. Trzeba było m.in. rozpoznać zapach lasu, przyswoić wiedzę na temat łąk kwietnych i filtrowania wody, zagrać w ekomemory, stworzyć ekosystem, posegregować śmieci czy wykazać się wiedzą dotyczącą lokalizacji parków narodowych. Było też rozpoznawanie drzew, rozszyfrowywanie haseł i zagadki logiczne.
Po zdaniu kart, w oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy w ogrodzie centrum mogli skorzystać z atrakcji - gier wielkoformatowych i kolorowych animacji.

Jak się okazało, gracze wykazali się ogromną wiedzą, sprawnością i kreatywnością przy wykonywaniu zadań. Nagrodzonych zostało siedem drużyn, które otrzymały atrakcyjne nagrody:
pierwsze miejsce – Firki cztery;
drugie miejsce – Pasikoniki;
trzecie miejsce – Poszukiwacze przygód;
czwarte miejsce - Tesarczyki;
i trzy wyróżnienia – Father & daughter, Wataha, Januszki.

Gra została dofinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach zadania Wspólnym krokiem w ekodziałania.

ek