Świeć przykładem - noś odblaski

na zdjęciu policjanci rozmawiają z pieszymi Akcja Świeć przykładem — noś odblaski, fot. materiały prasowe policji

Widoczny bardziej bezpieczny - to ważne szczególnie po zmroku na ulicy. Dlatego policjanci z bielskiej drogówki prowadzą akcję Świeć przykładem — noś odblaski.

Problem nasila się szczególnie w dzielnicach peryferyjnych miasta i na wsiach. Brak doświetlenia i chodników sprawia, że pieszy przy złej pogodzie jest mało widoczny. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej rozmawiają z pieszymi oraz rowerzystami, uświadamiając ich, jak ważne jest to, aby po zmroku być widocznym na drodze. Swoim rozmówcom policjanci rozdają opaski odblaskowe.

W porze jesienno-zimowej kluczowe jest korzystanie z solidnych elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam, którędy prowadzi droga pieszego.

Akcję Świeć przykładem — noś odblaski policja realizuje przy współpracy z lokalnymi mediami - Radiem Bielsko i portalem Bielskie Drogi.

- Niestety nawet najlepszy odblask nie spełni swojej jakże funkcji, jeśli będzie schowany w kieszeni lub pozostanie w domu. Niezbędna jest zmiana myślenia i troska o własne bezpieczeństwo. Policjanci i dziennikarze rozmawiali z kierowcami i niechronionymi uczestnikami dróg o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów. Przekonujemy, aby używać elementów odblaskowych nie tylko tam, gdzie nakazuje to przepis — a więc poza obszarem zabudowanym - ale wszędzie. Stawką nie są bowiem jedynie mandaty karne, ale ludzkie życie i zdrowie - podkreślają policjanci. 

opr. JacK