Srebro i brąz dla Atemi

Na zdjęciu po lewej Anna Kowalska Po lewej Anna Kowalska, fot. Atemi

Pięć medali - jeden srebrny i cztery brązowe – wywalczyli zawodnicy bielskiego bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich Atemi podczas zawodów 7 maja.

Srebrny medal i dwa brązowe zawodnicy Atemi zdobyli w Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate, które odbyły się w miniony weekend w Warszawie w Hali Sportowej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wicemistrzostwo Polski w konkurencji kata indywidualne kobiet wywalczyła Anna Kowalska, reprezentująca Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Brązowe medale w konkurencji kata indywidualne kobiet i mężczyzn zdobyli

reprezentujący Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Kolejne dwa brązowe medale wywalczyła Eva Criou w Mistrzostwach Francji Juniorów w Karate, które odbyły się w mieście Rennes. Brązowe krążki zdobyła w konkurencji kumite indywidualne w kategorii wagowej (-59 kg) oraz w drużynie kumite.W
W zawodach w Rennes wystartowało ponad 280 juniorek i juniorów z 70 klubów z całej Francji. Eva Criou stoczyła 6 walk – 5 zwycięskich i jedną przegraną, co pozwoliło naszej zawodniczce walczyć w repasażach o medal brązowy, zakończony zdobyciem trzeciego miejsca. W walkach w kategorii juniorek (-59 kg) wzięły udział 42 zawodniczki.

Zawodniczka bielskiego Atemi Eva Criou na co dzień trenuje w podparyskim klubie karate SKC Villeneuve-la-Garenne.