Słowaczki zamiast Belgijek

Na zdjęciu siatkarki fot. Polski Związek Piłki Siatkowej

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że z przyczyn niezależnych od PZPS doszło do zmiany przeciwniczek reprezentacji Polski kobiet w sparingu zaplanowanym w Bielsku-Białej na 29 i 30 lipca. Belgijska federacja poinformowała, ze względu na zachorowania na COVID-19 w ich kadrze nie będzie możliwy ich przylot do Polski. Polskie siatkarki zagrają ze Słowaczkami.

- PZPS przyjął ze zrozumieniem sytuację Belgijek i niezwłocznie podjął działania mające na celu zastąpienie reprezentacji tego kraju. Działania zakończyły się powodzeniem dzięki przychylności słowackiej federacji siatkówki. Sparingi odbędą się zgodnie z planem 29 i 30 lipca o 18.00 w hali pod Dębowcem przy ulicy Karbowej 26. Zakupione bilety zachowują ważność. Nadal można nabywać bilety poprzez portal operatora biletowego eBilet.pl - informuje dyrektor komunikacji i PR, rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański. - Awizowane mecze - również z Niemkami 4 i 5 sierpnia w Bielsku-Białej - będą jedną z niewielu okazji spotkania siatkarskiej rodziny na trybunach i udziału w meczach z udziałem reprezentacji Polski. Obowiązujące obostrzenia związane z pandemią nadal skutkują ograniczeniami mającymi zapewnić bezpieczeństwo uczestników wydarzeń masowych – dodaje rzecznik PZPS. 

Przypominamy, że 4 lipca siatkarki reprezentacji Polski w Szczyrku rozpoczęły przygotowania do najważniejszego wyzwania sezonu 2021 – CEV Mistrzostw Europy. Nasz zespół grać będzie na mistrzostwach od 18 sierpnia, wcześniej cztery towarzyskie spotkania reprezentantki naszego kraju rozegrają w Bielsku-Białej. I tak najpierw 29 i 30 lipca Polska zmierzy się z kadrą Słowacji, natomiast 4 i 5 sierpnia Polki będą rywalizować z Niemkami. Wszystkie spotkania rozpoczną się o 18.00. Areną potyczek będzie hala pod Dębowcem przy ulicy Karbowej 26.
Bilety można nabyć poprzez portal operatora biletowego eBilet.pl

CEV Mistrzostw Europy rozgrywane będą w czterech krajach: Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii. Biało-czerwone zagrają w Płowdiw, a ich grupowymi rywalkami będą kolejno: Niemki, Greczynki, Czeszki, Hiszpanki i Bułgarki. Droga do turnieju finałowego mistrzostw Starego Kontynentu wiedzie przez Bielsko-Białą. To tu właśnie drużyna narodowa rozegra cztery spotkania towarzyskie, podczas których trener Jacek Nawrocki będzie dokonywać personalnych wyborów. 

oprac. wag