Skwer ma wszystko, co powinien

Na zdjęciu ławki i leżanki na skwerze fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Zupełnie inaczej niż dotychczas wygląda skwer w rejonie skrzyżowania ulic Jesionowej i Wiśniowej w Bielsku-Białej. Teren przy pomniku Matki Polki zmienił się nie do poznania dzięki zadaniu zrealizowanemu w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2021. Inwestycja właśnie dobiegła końca.

Przy pomniku powstały nowe ścieżki z nawierzchni mineralnej oraz z płyt deptakowych. Dostawiono nowe ławki, kosze oraz leżaki parkowe. Jest też wiele nowych nasadzeń przy ścieżkach i przy pomniku Matki Polki. Wśród nich krzewy róż okrywowych, krzewinek trzmieliny i byliny ozdobne zróżnicowane kolorystycznie, wysokościowo i pokrojowo: bergenie sercolistne, liliowce rdzawe i funkie. Gatunki te są dostosowane do trudnych warunków miejskich i mają małe wymagania pielęgnacyjne.

Aby skwer dawał jeszcze więcej możliwości relaksu, powstała tu niewielka strefa aktywności fizycznej z urządzeniami do ćwiczeń wioślarzem/stepperem, wyciskanie/ściąganie i orbitrekiem.

Przy okazji inwestycji wykonano pielęgnację istniejącego drzewostanu oraz odnowiono pomnik Matki Polki. Koszt całego przedsięwzięcia to 221.154 złotych.

ek

urządzenia do ćwiczeń na skwerze

 

leżanki na skwerze

 

Pomnik Matki Polki

 

Tablica informująca o tym, że modernizacja skweru została wykonana w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej

 

Ścieżka i nowa roślinność
fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB