Siła męskich głosów

Na zdjęciu Zakopower Zakopower, fot. Piotr Porębski, materiały promocyjne organizatora koncertu

Dwaj charyzmatyczni wokaliści pojawią się w przyszłym tygodniu na scenie Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. 18 października do BCK powraca ostatni frontman legendarnego Genesis - Ray Wilson, a 21 października śpiewać tam będzie Sebastian Karpiel-Bułecka ze swoim zespołem Zakopower.

18 października o godz. 18.00 Ray Wilson zaprezentuje w BCK zarówno swoje solowe utwory, jak i największe przeboje legendarnej grupy Genesis. W 2021 roku ukazał się najnowszy album artysty - The Weight of Man; pochodzące z niego premierowe kompozycje także zabrzmią podczas bielskiego koncertu.

Ostatnie lata były dla mieszkającego w Poznaniu Raya Wilsona bardzo owocne. W 2016 r. pojawiły się aż dwa nowe studyjne albumy artysty: akustyczny Song for a Friend oraz Makes Me Think of Home o bardziej elektrycznym brzmieniu. W 2017 r. wydany został album live Time and Distance. W tym samym roku Wilson wydał swoją pierwszą płytę w formacie Blu-Ray. To zarejestrowany w niemieckim studio ZDF Bauhaus ekskluzywny, zagrany dla niewielkiej widowni koncert. Z kolei w 2019 r. ukazał się na rynku album podsumowujący 20 lat kariery solowej – Upon My Life.

Ostatnie wydawnictwo Raya Wilsona - The Weight of Man - określone zostało przez krytyków muzycznych słowami empatia i dusza, emocja i realizacja, doświadczenie i dreszcz rozczarowań, zrozumienie i nadzieja. Każda zawarta w tym albumie piosenka mogłaby być samodzielnym singlem.

21 października o godz. 19.00 w BCK grać będzie zespół Zakopower prowadzony przez Sebastiana Karpiela-Bułeckę. To grupa bijąca rekordy popularności. Zakopower określany jest jako folkowa dusza obleczona rockowym ciałem. Z jednej strony zespół wierny jest korzeniom, a z drugiej chętnie wykorzystuje współczesne muzyczne nurty.

wag

 

Na zdjęciu Ray Wilson
Ray Wilson, fot. Guido Karpsmall, materiały promocyjne organizatora koncertu